Galatasaray Spor Kulübü Su Sporları Şubeleri 19. Haber BülteniBülten 19

KÜREK                                                                                                    05.03.2013

Milli Takım Seçmeleri Yapıldı

 Kürek seçmeler

Kürek Milli Takım Büyükler Su Testi yarışmaları 15-16 Şubat 2013 tarihlerinde 4000 m üzerinden yapılan son test ile tamamlandı. Yapılan 3 test ve ortalama dereceleri sonucunda kulübümüz sporcuları başarılı oldular.

Büyük takımımız, Fethiye’de kampa devam ediyor. Kürekçilerimiz en son testin yapılacağı 8-9 Mart 2013 tarihine kadar, Fethiye’de çalışmalarına devam edecekler.

Tüm kategorilerde, en son yapılacak testten sonra Milli Takım son seklini alacak, Gençler ve Yıldızlarda performansları yeterli görülen sporcular Zagreb yarışları kadrosuna, Büyüklerde performansı yeterli görülen sporcular Akdeniz Oyunları, Avrupa Şampiyonası, World Cup 3, U23 ve Büyükler Dünya Şampiyonaları aday kadrosuna seçilecektir.

Kampta bulunan kafilemiz: Baş Antrenör Nikolay Vassilev, Bayan Takım Antrenörü Ana Maria Apachitei, Erkek Takım Antrenörleri Gökmen Kaya, Maksim Parmanov.

Sporcularımız: Barbaros Gözütok, Cem Yılmaz, Ahmet Yumrukaya, Hakan Özcan, Erdem Öztürk, Isa Say, Enes Kuşku, Selman Can Buruşoğlu, Nadir Şahin, Uğur Özcan, Ferdi Balcıoğlu, Ali Numan Erus, Burak Özdemir, Melihcan Çetinkaya, Doğancan Gür, Burak Yıldırım, Sezgin Günalp, Suha Or, Bayram Sönmez, Onur Kayacan, Ali Rahman Herseklioğlu, Mücahit Sağlık, Cengizhan Sungurlu, Ferruh Yiğit Arın, Hüseyin Kandemir, Simge Gündüz, Anca Luchian, Geanina Zlavog, Madalina Iacop.

Sporcularımıza ve antrenörlerine, milli takım seçmelerinde ve uluslararası parkurlarda başarılar diliyoruz.

———————————————————

SUTOPU

 

Son 16’daki Rakibimiz Sintez Kazan

Galatasaray Sutopu Takımı’nın Son 16’daki rakibi belli oldu.

Tarihinde ilk kez LEN Şampiyonlar Ligi’nde bu aşamaya ulaşan takımımız, bugün İtalya’nın Roma kentinde yapılan kura çekimi sonucunda Rusya’nın Sintez Kazan takımı ile eşleşti. Kura çekiminde Galatasaray’ı Sutopu Şube Kaptanı Vakur Dağdeviren temsil etti.

Kura sandıkları Roma – Kura Sandıkları

Galatasaray, Çeyrek Final yolundaki ilk maçını 9 Mart 2013 Cumartesi günü Kalamış Sutopu Havuzu’nda oynayacak. Rövanş karşılaşması ise 20 Mart 2013 Çarşamba günü oynanacak.Bu sezon gösterdikleri olağanüstü performans ile Şampiyonlar Ligi’ndeki yürüyüşünü sürdüren takımımıza Sintez Kazan karşısında başarılar diliyoruz.

———————————————————

Galatasaray 9-7 Partizan Belgrad

 Partizan maçı

Galatasaray Sutopu Takımı, tarihinde ilk kez Son 16’ya kaldığı LEN Şampiyonlar Ligi’ndeki başarılarına bir yenisini daha ekleyerek Partizan Raiffeisen Belgrad’ı 9-7 mağlup etti.

Skorboard

Gruptaki son maçında, dünya sıralamasının ikinci sırasında bulunan Sırp rakibini mağlup eden takımımız, daha önce katılmayı garantilediği Son 16 maçlarını beklemeye başladı.

Galatasaray 9-7 Partizan
Çeyrek Sonuçları

1. Çeyrek: 1 – 4
2. Çeyrek: 3 – 2
3. Çeyrek: 3 – 1
4. Çeyrek: 2 – 0
Goller: Slobodan Nikic (3), Srdjan Aksentijevic (2), Mihajlo Korolija (2), Jesse Aaron Smith, Vjekoslav Paskovic

Grupta oluşan son puan durumu ise şu şekilde:

1          A-HID Szeged Beton               8          7          0          1          81        56        21
2          Partizan Raiffeisen Belgrad   8          5          1          2          66        51        16
3          Galatasaray                           8          4          1          3          61        60        13
4          CSM Digi Oradea                   8          2          0          6          69        85        6
5          Spandau 04 Berlin                  8          1          0          7          60        85        3
6          Vitbich Vitebsk                       0          0          0          0          0          0          0

——————————————————–

Yıldızlar Müsabakaları Yapıldı

Sutopu Yıldızlar 1. Lig 1. Devre 2. Bölüm müsabakaları, 2-3 Mart 2013 tarihlerinde Ankara ODTÜ Havuzu‘nda yapıldı. Takımımız ODTÜ karşısında 10-7, ESTİ karşısında da 9-5 galip gelirken, ENKA’ya 9-3 mağlup oldu.

———————————————————————

Deplasmanlı 1. Lig Şubat ayı sonuçları

Galatasaray Sutopu A Takımı, Deplasmanlı 1. Lig’inde Şubat ayında yaptığı üç maçı da kazanarak yenilgisiz olarak liderliğini sürdürdü. Maç sonuçları:

Galatasaray 12-8 ENKA

Galatasaray 10-9 İYİK

ESTİ 3-17 Galatasaray

—————————————————————–

Küçüklerden Dörtte Dört

Sutopu Küçükler 1. Lig 1. Devre 1. Bölüm maçları 2-3 Şubat 2013 tarihlerinde Ataköy Olimpik Havuzu’nda yapıldı. Takımımız yaptığı dört maçtan da galibiyetle ayrılırken dört maçta 80 gol atıp 4 gol yiyerek 1. Bölüm maçlarını başarıyla kapattılar.

Maçlarda alınan sonuçlar aşağıdaki gibi oldu.

Galatasaray 12 – 4 ESTİ
Galatasaray 28 – 0 Antakya
Galatasaray 13 – 0 ODTÜ
Galatasaray 27 – 0 İYİK

——————————————————————————–

YELKEN

Yarıyıl Kupası Yelken Yarışları Tamamlandı

 Yelken toplu

TYF 2013 programında yer alan Yarıyıl Kupası’nın ikinci ve son bölümü, 02 – 06 Şubat 2013 tarihleri arasında Yalıkavak Yelken Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleşti.

420 sınıfında 17 ekip, 470 sınıfında 12 ekip, Finn’de 5, Raceboard’da 27, RSX’te 8 ve Techno 293’te 34 sporcunun mücadele ettiği yarışlara şubemiz 420 – 470 – RSX – Techno 293 branşlarında katıldı.

Sporcularımızın aldığı dereceler:

RSX 8.5 Bayan: 1.Simla ÇİLİNGİROĞLU
420 Erkek: 2.Deniz BAĞCI-Kaan TUNA
Techno 293 U-15 Erkek: 2.Onur Cavit BİRİZ
Techno 293 U-13 Erkek: 3.Arda FAKA
470 Genel: 7.Tora KUTOĞLU-Abdullah BAĞLICA

—————————————————–

Yarıyıl Kupası Yelken Yarışları’nın İlk Bölümü Tamamlandı

 yelken yarıyıl

TYF 2013 programında yer alan Yarıyıl Kupası Yelken Yarışları’nın ilk bölümü 28 Ocak – 01 2013 Şubat tarihleri arasında Bodrum Yalıkavak’ta Optimist sınıfında 14 ilden 37 kulüp ve 200 sporcunun, Laser sınıfında ise 12 ilden 33 kulüp ve 115 sporcunun katılımı ile gerçekleşti

Optimist ve Laser sınıfında sporcularımızın aldığı dereceler aşağıdadır:

OPTİMİST GENEL
2- Can Pehlivan
3- Haluk Çalın

OPTİMİST JUNIOR
2- Ece Asya İkizler

LASER 4.7 GENEL
6-Mehmet Duran Dinç

 ————————————

YÜZME

İstanbul İl Yüzme Birinciliği 2. Etap Yarışları Yapıldı

 Yüzme 11-12

İstanbul İl Yüzme Birinciliği 11-12 Yaş 2. Etap Yarışları 23-24 Şubat 2013 tarihlerinde Burhan Felek Yüzme Havuzunda yapıldı. Müsabakalara 25 İstanbul takımı 390 sporcu ile katıldı.

58 sporcu ile katıldığımız yarışlar sonunda 6 birincilik, 5 ikincilik ve 6 üçüncülük kazandık.

 

Detaylar için: http://www2.galatasaray.org/susporlari/yuzme/haber/16187.php

—————————————————————–

İstanbul İl Şampiyonası Seçme Yarışları Tamamlandı

 Yüzme 9-10

15-16-17 Şubat 2013 tarihlerinde Sultanbeyli Yüzme Havuzu’nda düzenlenen 9 – 10 Yaş İstanbul İl Şampiyonası Seçme Yarışları tamamlandı.

28 takımdan 370 sporcunun katılımıyla gerçekleşen organizasyona 39 sporcu ile katılan şubemiz 10 birincilik, 5 ikincilik ve 5 üçüncülük kazandı.

Seçme yarışlarına katılan sporcularımız başarılı bir performans ortaya koyarak derecelerini geliştirmiş ve 3-4-5 Mayıs 2013 tarihlerinde gerçekleşecek olan İstanbul Şampiyonası’na katılma hakkı kazanmışlardır.

———————————————————————-

2005 Doğumlu Sporcuların Deneme Yarışları Yapıldı

 Yüzme 2005

Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen 2005 doğumlu sporcuların deneme yarışlarına 24 sporcu katıldı, yarışlar kulübümüzün kendi sporcuları arasında yapıldı.

Sporcularımız 25 metre kelebek, sırtüstü, kurbağalama ve serbest yarışlarında başarıyla mücadele ettiler.

———————————————————-

Kış Yüzme Okulu Çalışmalara Başladı

Galatasaray Spor Kulübü Yüzme Şubesi, Tozkoparan Olimpik Yüzme Havuzu’nda Kış Yüzme Okulu çalışmalarına başladı.

 

http://www2.galatasaray.org/susporlari/yuzme/haber/16107.php

 

 TOZKOPARAN BROŞÜ

 ——————————–

 

Pelin Çelik’ten Önemli Başarı

 Master Pelin

Master yüzücümüz Pelin Çelik 7. Datça Açık Deniz Kış Maratonu’nda 40-44 yaş kategorisinde 2. olmuştur.

 ——————————————————————-

Masterlar Yüzme Şampiyonası Tamamlandı

 Master havuzda

15-16-17 Şubat 2013 tarihlerinde Bursa’da düzenlenen Masterlar Yüzme Şampiyonası tamamlandı.

Galatasaray Master Yüzme Takımı yarışmalara bayanlarda Banu Vahapoğlu Akgün, Elif Delve Başer Can, Renin Gemicioğlu, Rabia Sevil Gemicioğlu ve erkeklerde Ali Camat, Harun Güran, Murat Özüak, Osman Zengin, Ömer Faik Uğur, Sami Gemicioğlu, ve Yılmaz Özüak ile katıldı.

Sporcularımız katıldıkları 35 yarışta 26 birincilik, 7 ikincilik, ve 2 üçüncülük alırken 10 bireysel ve 1 bayrak Türkiye Master rekoru ile 3 bireysel, 1 bayrak yarışında en iyi dereceye imza attılar.

Bayanlar: 6 rekor ve 2 en iyi derece, 10 birincilik

Erkekler: 4 rekor, 13 birincilik, 5 ikincilik, 1 üçüncülük

Bayraklar: 1 rekor ve 1 en iyi derece, 3 birincilik, 2 ikincilik, 1 üçüncülük

——————————————————————–

TARİHTEN BİR YAPRAK:

Sene 1966

fotoğraf

1966 yılında su sporlarında bütün branşlarda şampiyon olunması üzerine Denizcilik Şubesi Başkanı Adnan Akıska ve Şube Kaptanı Engin Kevkep’in çabaları ile şampiyon sporcuların resimlerinden oluşan bir pano yapıldı. Sporcular belirtilen foto stüdyosuna giderek bir örnek formalar giyip resim çektirdiler.

1966 yılında Denizcilik Şubesi Başkanı Adnan Akıska’nın çalışmalarıyla kulübe dönen Ahmet Yavaşoğlu kürek şubesinde antrenör olarak genç bir kadroyu yarışlara hazırladı ve 1959 yılından beri ilk defa takım şampiyonluğu kazanıldı. Şube Kaptanı Engin Kevkep, Kulüp Başkanı Suphi Batur idi.

O pano yıllarca Galatasaray Adasının girişinde durdu. Son yıllarda ada yabancı bir işletmeciye verilince pano Küçükçekmecedeki kayıkhaneye götürüldü.

Adamızın önemli müdavimlerinden biri olan “Kral” Metin Oktay o yıl şampiyon olan sporculara kendi adının yazılı olduğu birer dolmakalem hediye etmişti. Unutulmaz bir anı olarak o günlerin sporcuları tarafından hala ambalajından bile çıkartılmadan itina ile saklanmaktadır.

Panoda resmi olan kişilerin listesi aşağıdaki gibidir:

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ 1966 YILI SU SPORLARI ŞAMPİYONLARI

ENGİN KEFKEP                                    YÖNETİCİ

AHMET YAVAŞOĞLU              ANTRENÖR

EMİN GEZGÖÇ                                   ANTRENÖR

NAZLI DİLBİLEN                      ANTRENÖR

MANFRED OTTO                    ANTRENÖR

SPORCULAR

EMİN ŞENKAL                         KÜREK

NUR YAR                                KÜREK

ÜNAL GÜRKEM                      KÜREK

FİGEN AZGÜR                         KÜREK

SEVGİ KARAÇAY                     KÜREK

HÜLYA DEMİR                                    KÜREK

ELİZ BOENO                           KÜREK

TÜLİN MORAY                                   KÜREK

HALE AĞALDAY                      KÜREK

MUSTAFA AKBULUT               KÜREK

BAKİ USLU                              KÜREK

ERDAL GÜNSEL                      KÜREK

EMİR TURGAN                                   KÜREK

AHMET BAYSAN                     KÜREK

MEHMET AYATA                    KÜREK

REMZİ TAN                             KÜREK

ADNAN SOYSAL                      KÜREK

EDİP GEZGÖÇ                         KÜREK

MEHMET ŞENKAL                  KÜREK

CELAL GÜRSOY                      KÜREK

CÜNEYT GÜNSEL                    KÜREK

ALİ MUMCUOĞLU                 KÜREK

TURGUT AKSOY                      KÜREK

AHMET ŞENKAL                      KÜREK

GÜLTEKİN TÜRELİ                  KÜREK

ACAR BALTAŞ                         YÜZME

AYDA ALTMIŞDÖRT               YÜZME

HÜLYA DEMİR                                    YÜZME

CANAN ATEŞ                          YÜZME

SEMİH HAZNEDAROĞLU        YÜZME

SEMA ÖĞÜT                           YÜZME

BORA ÖZKÖK                         YÜZME

ENGİN ÜNAL                           YÜZME

REHA ÜNSAL                          YÜZME

YILMAZ TOKÖZ                      YÜZME

TANKUT GÜVEN                     YÜZME

SELAHATTİN MORKAL                       YÜZME

BAŞAR ACAROĞLU                 YÜZME

İSAK ILDIR                               YÜZME

KAYA YURTKURAN                 YÜZME

KADİR TUNÇ                           YELKEN

MAHİR ATAKAN                     YELKEN

KORHAN TEGUL                     YELKEN

TAMAY KURAL                       YELKEN

FATİH GORBON                      YELKEN

ABDİ HANCI                            YELKEN

AZİZ GORBON                                    YELKEN

ELA ÖZGEÇ                             YELKEN

SERAP TEGUL                         YELKEN

DR. MAHİR CANBAKAN          KULE

GÜRCAN ŞALMAN                  TRAMPLEN

——————————————————————–

BİLGİLENDİRME:

Şubat Ayı Divan Kurulu Toplantısı 13 Şubat 2013 Tarihinde Yapıldı.

 Şubat Divan

Galatasaray Spor Kulübü’nün Şubat Ayı Olağan Toplantısı Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu’nda basına kapalı olarak yapıldı.

Galatasaray Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar’ın yönetiminde yapılan toplantıya İkinci Başkan Ali Dürüst, Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, Genel Sekreter Aka Gündüz Özdemir ile Yönetim Kurulu üyeleri Semih Haznedaroğlu, Sedat Doğan, Abdurrahim Albayrak, Emir Sarıgül, Mehmet Cibara ve Necati Demirkol katıldı. Ayrıca Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan da toplantıda yer aldı.

http://www.galatasaray.org/kulup/haber/16057.php

Divan Kurulu toplantıları Arşivi Hizmetinizde

2012 yılında yapılan tüm Divan Toplantıları Tutanaklarını aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz:

http://galatasaraydivankurulu.com/

 —————————————————————————

Galatasaraylı Sporcular Derneği haber ve etkinliklerini aşağıdaki linklerden takip edebilirsiniz:

http://www.galatasaraysd.org/

http://www.facebook.com/#!/groups/432917256731770/

———————————————————————–

Eski Susporları Bültenleri için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

http://gssusporlari.wordpress.com/
————————————————————————–

NOT: Bu Bültenleri almak istemiyorsanız susporlari@galatasaray.org adresine konu bölümüne NO yazılı bir boş mail atmanız yeterlidir.
Celal Gürsoy

SU SPORLARI İLETİŞİM KOORDİNATÖRÜ

———————————————————————————

Reklamlar