Haziran 2012’de kulübümüze transfer olan Romen Milli Takım Kürekçisi Anca Luchian’ın spor özgeçmişi:

Haziran 2012’de kulübümüze transfer olan Romen Milli Takım Kürekçisi Anca Luchian’ın spor özgeçmişi:

Anca; 1990 Romanya doğumlu, 1.82 boyunda 80 kilo.

2004 yılında Romanya Kürek Federasyonu tarafından yapılan kürek sporu yetenek seçimi programına katıldı. Elemeleri başarı ile geçen Luchian Anca  CS Olimpia Bucharest  Kürek kulübüne yönlendirildi ve 2 yıllık elit sporcu programı ile Romanya milli takımı altyapısı için antrenörler tarafından çalıştırıldı.

 PERFORMANSI

 2005

2005 Romanya Gençler Şampiyonası 2000 m derecesi ( 2. ) Tekne Sınıfı 4- ( Dört tek)

2005 Romanya Gençler Şampiyonası 2000 m derecesi ( 3. ) Tekne sınıfı 4x ( Dört çifte)

2005 Romanya Gençler Ergometre şampiyonası yarışı 7.47 derecesi ( 1. )

 2006

2006 Romanya Gençler Ergometre Constants bölge kupası yarışı 7.33.5 derecesi ( 1. )

2006 Romanya Gençler Ergometre Remat Calarasi bölge kupası yarışı 7.33 derecesi ( 1. )

2006 Romanya Gençler Ergometre kupası yarışı 7.29.5 derecesi ( 2. )

2006 Romanya Gençler Ergometre şampiyonası yarışı 7.28.9 derecesi ( 2. )

2006 Romanya Gençler Şampiyonası 6000 m derecesi ( 1. ) Tekne sınıfı 2x ( İki çifte)

2006 Romanya Gençler Şampiyonası 2000 m derecesi ( 1. ) Tekne sınıfı 4x ( Dört çifte)

*2006 Romanya Federasyon Kupası 2000 m dercesi ( 3. ) Tekne Sınıfı 1x (Tek çifte)

*( Milli Takım Dünya şampiyonası programı Seçme yarışı ilk 24 kişi alındı )

2006 Romanya Büyükler Şampiyonası 2000 m derecesi ( 3. ) Tekne sınıfı 4x ( Dört çifte)

 2006 Romanya Gençler Milli Takım Yarışları

2006 Gençler Balkan Şampiyonası TÜRKİYE derecesi ( 1. ) Tekne sınıfı 2x ( İki çifte)

2007

2007 Romanya Gençler Ergometre Remat Calarasi bölge kupası yarışı 7.21 derecesi ( 1. )

2007 Romanya Gençler Ergometre Olimpia bölge kupası yarışı 7.25.4 derecesi ( 3. )

2007 Romanya Gençler şampiyonası 6000 m derecesi ( 1. ) Tekne Sınıfı 4x ( Dört çifte)

2007 Romanya Gençler Şampiyonası 2000m derecesi ( 1. ) Tekne Sınıfı 4x ( Dört çifte)

2007 Romanya Gençler Şampiyonası 2000m derecesi ( 3. ) Tekne Sınıfı 2- ( İki tek )

2007 Romanya Gençler Milli Takım Yarışları

2007 Uluslararası Ergometre yarışı ROMANYA 7.17 derecesi ( 1. )

2007 Gençler Brno Regatta ÇEK CUMHURİYETİ  derecesi  Final B ( 6. ) Tekne sınıfı 2x ( İki çifte)

2007 Gençler Dünya Şampiyonası BEİJİNG- ÇİN Final B ( 6. ) Tekne sınıfı 2x ( İki çifte)

2008

2008 Romanya Gençler Ergometre kupası yarışı 7.10.2 derecesi ( 3. )

2008 Romanya Gençler Ergometre şampiyonası yarışı 7.10.6 derecesi ( 3. )

2008 Romanya Gençler Ergometre Olimpia bölge kupası 1000 m yarışı 3.28 derecesi ( 1. )

2008 Romanya Gençler Şampiyonası 6000 m derecesi ( 3. ) Tekne sınıfı 4x ( Dört çifte)

2008 Romanya Gençler Şampiyonası 6000 m derecesi ( 3. ) Tekne Sınıfı 8+ ( Sekiz tek)

2008 Romanya Gençler Şampiyonası 2000 m derecesi ( 2. ) Tekne sınıfı 2- ( İki tek)

2008 Romanya Gençler Şampiyonası 2000 m derecesi ( 2. ) Tekne sınıfı 2x ( İki çifte)

2008 Romanya Büyükler Şampiyonası 2000 m derecesi ( 2. ) Tekne sınıfı 4x ( Dört çifte)

2008 Romanya Gençler Milli Takım Yarışları

2008 Gençler Linz Regatta AVUSTURYA derecesi ( 1. ) Tekne sınıfı 4x ( Dört çifte)

2008 Gençler Dünya Şampiyonası Linz AVUSTURYA derecesi ( 2. ) Tekne Sınıfı 8+ ( Sekiz tek )

2008 Gençler Balkan Şampiyonası SIRBİSTAN derecesi ( 1. ) Tekne sınıfı 4x ( Dört çifte)

2009

2009 Romanya Büyükler Ergometre şampiyonası yarışı 7.08.1 derecesi ( 3. )

2009 Romanya Büyükler Şampiyonası 6000 m derecesi ( 2. ) Tekne Sınıfı 4- ( Dört tek )

2009 Romanya Büyükler Şampiyonası 6000 m derecesi ( 2. ) Tekne sınıfı 4x ( Dört çifte)

*2009 Romanya Federasyon Kupası 2000 m derecesi ( 3. ) Tekne Sınıfı 1x (Tek çifte)

*( Milli Takım Dünya şampiyonası programı Seçme yarışı )

2009 Romanya Büyükler Şampiyonası 2000 m derecesi (1. ) Tekne Sınıfı 4- ( Dört tek )

2009 Romanya Büyükler Şampiyonası 2000 m derecesi (2. ) Tekne sınıfı 4x ( Dört çifte)

 

2009 Romanya Büyükler Milli Takım Yarışları

2009 Ümitler Dünya Şampiyonası ÇEK CUMHURİYETİ derecesi  (  6. ) Tekne sınıfı 2x ( İki çifte)

2009 Büyükler Avrupa Şampiyonası BELARUS derecesi ( 3. ) Tekne sınıfı 4x ( Dört çifte)

2010

2010 Romanya Büyükler Ergometre test yarışı 7.04

2010 Romanya Büyükler Şampiyonası 6000 m derecesi ( 2. ) Tekne sınıfı 4x ( Dört çifte)

2010 Romanya Büyükler Şampiyonası 6000 m derecesi ( 1. ) Tekne Sınıfı 8+ ( Sekiz tek )

2010 Romanya Bon Ton Palace Bukreş yarışı derecesi ( 1. ) Tekne Sınıfı 8+ ( Sekiz tek )

2010 Romanya Büyükler Şampiyonası 2000 m derecesi ( 1. ) Tekne Sınıfı 4- ( Dört tek )

2010 Romanya Büyükler Kupası Ergometre  yarışı 7.13

2010 Romanya Büyükler Milli Takım Yarışları

2010 Dünya Kupası Almanya-Münih derecesi Final B  ( 3. ) Tekne sınıfı 4x ( Dört çifte)

2010 Üniversiteler Dünya şampiyonası MACARİSTAN derecesi ( 2. ) Tekne Sınıfı 4- ( Dört tek )

 

2011

2011 Romanya Büyükler Şampiyonası 6000 m derecesi ( 2. ) Tekne sınıfı 4x ( Dört çifte)

2011 Romanya Büyükler Şampiyonası 6000 m derecesi ( 2. ) Tekne Sınıfı 4- ( Dört tek )

2011 Romanya Büyükler Şampiyonası 2000 m derecesi ( 2. ) Tekne Sınıfı 4x ( Dört çifte)

2011 Romanya Büyükler Şampiyonası 2000 m derecesi ( 2. ) Tekne Sınıfı 4- ( Dört tek )

 

2011 Romanya Büyükler Milli Takım Yarışları

2011 Ümitler Dünya Şampiyonası AMSTERDAM derecesi ( 5. ) Tekne Sınıfı 4x ( Dört çifte)

2016 olimpiyat programında hazırlanmak üzere 15 kişilik milli takım kadrosuna davet edildi.

 

17.10.2011 TÜRKİYE ADINA YARIŞMAK İÇİN GALATASARAY SPOR KULÜBÜNE VE TÜRKİYE KÜREK FEDERASYONU’NA BAŞVURUDA BULUNDU. 

2010 FISU

Üniversiteler Dünya şampiyonası MACARİSTAN derecesi ( 2. ) Tekne Sınıfı 4- ( Dört tek )

 

2010 FISU

Üniversiteler Dünya şampiyonası MACARİSTAN derecesi ( 2. ) Tekne Sınıfı 4- ( Dört tek )

2010 FISU

Üniversiteler Dünya şampiyonası MACARİSTAN derecesi ( 2. ) Tekne Sınıfı 4- ( Dört tek )

2008 FISA

Gençler Dünya Şampiyonası Linz AVUSTURYA derecesi ( 2. ) Tekne Sınıfı 8+ ( Sekiz tek )

2008 FISA

Gençler Dünya Şampiyonası Linz AVUSTURYA derecesi ( 2. ) Tekne Sınıfı 8+ ( Sekiz tek )

2008 FISA

Gençler Dünya Şampiyonası Linz AVUSTURYA derecesi ( 2. ) Tekne Sınıfı 8+ ( Sekiz tek )

FISA 2009

Büyükler Avrupa Şampiyonası BELARUS derecesi ( 3. )

Tekne sınıfı 4x ( Dört çifte)

FISA 2009

Büyükler Avrupa Şampiyonası BELARUS derecesi ( 3. )

Tekne sınıfı 4x ( Dört çifte)

2010 FISU

Üniversiteler Dünya şampiyonası MACARİSTAN derecesi ( 2. ) Tekne Sınıfı 4- ( Dört tek )

FISA 2006

Gençler Balkan Şampiyonası TÜRKİYE derecesi ( 1. )

Tekne sınıfı 2x ( İki çifte)

FISA 2009

Ümitler Dünya Şampiyonası ÇEK CUMHURİYETİ derecesi  (  6. ) Tekne sınıfı 2x ( İki çifte)

Kulübümüzde kürek kariyerini altın madalyalarla süslemesini diliyoruz.

Reklamlar