Galatasaray Spor Kulübü Su Sporları Şubeleri 10. Haber Bülteni

KÜREK             01.06.2012                                                                                                                                                                                                                                                                  

Gençlik Kupası Kürek Yarışları Tamamlandı

Gençlik Kupası Kürek Yarışları, 19-20 Mayıs tarihlerinde Sapanca Kırkpınar Parkuru’nda Erkekler ve Bayanlar Genç A-B-C kategorilerinde yapıldı. Takımımız 311 puanla 2. oldu.

Girdiği yarışlarda birinci olan ekiplerimiz aşağıdaki gibidir:

Genç C Erkekler Dört Çifte: Mustafa Gazanfer – Sabri Sevniş – Fatih Sevli – İsmet Çardaklı
Genç A Erkekler Tek Çifte: Burak Acar
Genç A Erkekler İki Tek Dümencisiz: Selman Can Buruşoğlu – İsa Say
Genç A Erkekler Dört Tek Dümencisiz: Koray Koçak – Caner Çelik -Deniz Karadayı – Onur Kayacan
Genç C Erkekler İki Çifte: Can Marc Cambaz – D. Kemal Özdemir
Genç A Erkekler Dört Çifte: Enes Kuşku – Burak Acar – Ali Rahman Herseklioğlu – Batuhan Çakıcı
Genç A Erkekler Sekiz Tek: Koray Koçak – Caner Çelik – Deniz Karadayı – Onur Kayacan – Selman Can Buruşoğlu – İsa Say – Şahin Günaydın – Burak Doğru – Dümenci: Atakan Ölmez
Genç A Erkekler Tek Çifte: Burak Acar
Genç A Bayanlar Tek Çifte: Simge Zeynep Gündüz
Genç B Erkekler Tek Çifte 1. Seri: Mert Mutlu
Genç B Erkekler Tek Çifte 2. Seri: T. Sergen Yüksel
Genç B Erkekler Sekiz Tek: T. Sergen Yüksel – Ufuk İnci – Jeremy J. Amram – Eren Çakır – T. Sergen Yüksel – Ufuk İnci – Jeremy J. Amram – Eren Çakır – Yunus Tor – Kemal H. Atay – Ömer Günaydın – Umut Can Tarhan – Dümenci: Kaan Şahin

Sporcularımızı ve Antrenörlerini kutluyor bundan sonraki yarışlarda başarılar diliyoruz.

 ———————————–

Kürekçilerimiz Olimpiyat Yolundaydı

 

Resim: Barbaros Gözütok – Hüseyin Kandemir ekibi, Alman Empacher Firmasından yeni alınan Hafif Kilo İki Çifte Teknesiyle.

Olimpiyat için yarışan Hafif Kilo İki Çifte ekibimiz Barbaros Gözütok – Hüseyin Kandemir Luzern’deki ikinci yarışında da 4. olarak elendi. Yarış neticeleri aşağıdaki gibi:

1.eleme:

1. Avustralya 6.26.56
2. Polonya 6.34.06
3. İrlanda 6.36.01
4. Türkiye 6.40.65
5. Ermenistan 7.10.88

2.eleme:
1. İsveç 6.48.13
2. Slovenya 6.50.39
3. Çek Cumh. 6.51.30
4. Türkiye 6.53.05
5. Ermenistan 7.18.17

Yarışmalara 14 ülke katıldı ve Olimpiyatlar için henüz açık olan iki kulvar için yarışıldı. Finalde birinci gelen Macaristan (6:26:75) ve ikinci olan Avustralya (6:28:21) Olimpiyat vizesini aldılar.

Bildiğiniz gibi uzun süredir hazırlanan asıl ekipteki Bayram Sönmez’in on gün önce sakatlanması üzerine Hüseyin Kandemir’in katılımı ile kurulan ve yarış gününe kadar sadece çok az antrenman şansı bulan kürekçilerimiz elinden gelenin en iyisini yaptı. Çabaları için teşekkür ederiz. Bayram Sönmez’e de acil şifalar diliyoruz.

————————————————

Kürekçilerimiz Gençler Avrupa Şampiyonasına gidiyor

Milli Takımımız 8-10 Haziran 2012 tarihlerinde Bled-Slovenya da yapılacak Gençler Avrupa Şampiyonasına katılacak. Kulübümüzden Milli Takıma seçilen sporcular 22 Mayıs 2012 günü Sapanca’ da kampa girdi. 06 Haziran 2012 tarihine kadar devam edecek kampa sporcular Caner Çelik – Deniz Karadayı – Koray Koçak – Onur Kayacan ( 4 tek dümencisiz), Burak Acar (Tek çifte) ve antrenör Mehmet Mumcuoğlu katıldılar.

————————————————-

İskele yenilendi

Küçükçekmece kayıkhanesinin iskelesi yenilendi. Emeği geçenlere teşekkür ederiz.

   Eski İskele

 Yeni İskele

—————————————————

***Romanyalı sporcularımız Anca Luchian ile Geanina Zlavog Türk vatandaşı oldular. 09/10 Haziran 2012 tarihinde yapılacak olan Büyükler Türkiye Kupası yarışlarına kulübümüzün lisanslı sporcusu olarak katılacaklardır.

***Empacher’e sipariş edilen 15 adet teknemiz Almanya’dan gemiye yüklenmiş olup, 05 Haziran 2012 tarihinde Ambarlı gümrüğünde olacak. Sporcularımız 30 Haziran /  01 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılacak olan Türkiye Şampiyonasına yeni tekneleri ile katılacaklardır.

***Takımımız 9-10 Haziran 2012 tarihinde Sapanca’da yapılacak olan Büyükler Türkiye Kupası yarışlarına hazırlanıyor. Sporcularımıza ve Antrenörlerine başarılar diliyoruz. Yarışlar her iki günde de saat 09.00’da başlayacaktır.

Kürekseverleri bekliyoruz.

——————————————————————-

Kürek Dünyasından:

***Olimpiyat Seçmeleri Luzern – İsviçre’de 20 – 23.05.2012 tarihlerinde yapıldı. Tamamlanan seçmeler sonunda Almanya 14 tekne sınıfının tümünde Olimpiyatlara katılma şansını elde etti.  

Tüm elemeler ve finallerin dereceleri için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

http://88.85.4.10/results_465.html

***Worldcup 2, Luzern yarışları 25.-27.05.2012 tarihlerinde yapıldı. Alman Sekiz Tek ekibi 34. kez arka arkaya birinci geldi. Final yarışlarının tümünün video gösterimleri için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

http://livemanager.eurovision.edgesuite.net/fisa/site/index.html

————————————————————–

SUTOPU

Mayıs ayında yapılan Sutopu Deplasmanlı 1. Lig karşılaşmalarında takımımız:

ESTİ karşısında 12-4,

Işıkkent karşısında 19-2,

Modaspor karşısında 15-5,

ODTÜ karşısında 20-2 lik sonuçlarla havuzdan galip ayrılarak ligde oynadığı 12 maçı da kazanarak 36 puana ulaştı.

Bu sonucun ardından Deplasmanlı 1. Lig’de puan durumu şöyle oluştu:

Galatasaray Spor Kulübü 36
ENKA Spor Kulübü 24
Heybeliada Su Sporları Kulübü 21
İYİK İstanbul Yüzme İhtisas Kulübü 21
ESTİ Ege Su Sporları Tenis İhtisas 18
ASSK Adalar Su Sporları Kulübü 15
ODTÜ Spor Kulübü 9
Kınalıada Su Sporları Kulübü 9
Modaspor 6
Işıkkent Spor Klübü 0

Deplasmanlı 1. Lig maçları Haziran ve Temmuz ayları içinde yapılacak maçlarla devam edecek. Takımımızın başarılarının devamını diliyoruz.

————————————————

Sutopu Takımımızın Antrenörlerinden Murat Numanoğlu’nun Babaannesi vefat etmiştir. Aileye ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.

————————————————

Gençlerimiz Şampiyon

 

 

Galatasaray Genç Sutopu Takımı, Sutopu Gençler Ligi’nde Şampiyon oldu. İYİK takımını son maçta 12-8 yenen sarı kırmızılı genç aslanlar mutlu sona ulaştı.

Turnuvanın en iyi oyuncusu Toğkan Özbek seçildi.

Sporcularımız Can Yüksek, Toğkan Özbek, Yiğit Kan, Engincan Kılıçarslan, Berk Toksoy, Berke Senemoğlu, Türkay Görsem, Şafak Şimşek, Atakan Kantarcı, Ege Çolak, Fırat Yaşlı, Adem Duymaz, Saruhan Kamçı, Özgür Borazan, İlkser Güçlü ile Antrenörleri Dejan Jovovic,  İbrahim Avcıoglu ve Yardımcı Antrenör Murat Numanoğlu’nu kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

———————————————————————-

Sutopu Genç Bayan Milli Takım Kampı

Genç Bayanlar (U19) Milli takım aday kadrosu 17-20 Mayıs 2012 tarihleri arasında Antalya’da kampa girdiler.

Söz konusu kampa, Sutopu Bayan Milli Takım sorumlusu Bülent Erdem, Antrenör Mustafa Akkaş ve yardımcı antrenör Gölgem Şirikçi ile birlikte 24 sporcu katıldı.

Kulübümüzden milli kadroya seçilen sporcularımız Merve Yıldız Tepebaşı, Semiha Zeynep Göksulu, Ece Denizer, Deniz Midilli, Fatma Eser Özaydınlı ve Derin Atışkan’a başarılar dileriz.

—————————————————————-

Sutopu Dünyasından:

U19 Millilerimiz grubu lider bitirdi

24-27 Mayıs 2012 tarihleri arasında İstanbul’da yapılan U19 Avrupa Şampiyonası Grup Eleme Müsabakalarını Milli takımımız lider tamamlayarak Fransa’da yapılacak U19 Avrupa Şampiyonasına katılma hakkı elde etti.

Belarus, Gürcistan, Moldova, Güney Kıbrıs ve Milli takımımızın yer aldığı grup müsabakalarını, U19 milli takımımız yenilgisiz tamamlayarak grup birincisi oldu.

Kulübümüzden milli takıma katılan sporcularımız: Berk Bıyık, Toğkan Özbek, Yiğit Kan ve Berke Senemoğlu’nu kutlarız.

Berk Bıyık Turnuvanın “En İyi Müdafaa Yapan Oyuncusu” seçilmiştir.

Toğkan Özbek Turnuvanın “En Değerli Oyuncusu” seçilmiştir.

Başarılarının devamını dileriz.

————————————————————–

 

YELKEN

EUROSAF Avrupa Gençlik Oyunlarında Ülkemizi Temsil Edecek Türk Milli Takımı Belli Oldu

Türkiye Yelken Federasyonu 2012 faaliyet programında bulunan EUROSAF Avrupa Gençlik Oyunları 04 – 11 Ağustos 2012 tarihinde Aarhus / Danimarka’da yapılacaktır.
Şampiyonada ülkemizi temsil edecek Türk Milli Takımına sporcumuz Simla Çilingiroğlu seçilmiştir. Kendisini kutlar, yarışlarda başarılar dileriz.

Simla Çilingiroğlu Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi Sporcusu

Doğum Tarihi: 03.07.1994

Fenerbahçe Lisesi Öğrencisi

Yelkene Başlama Tarihi: 2008

İlk Millilik: 2009

————————————————————

RS:X Avrupa Şampiyonasında Ülkemizi Temsil Edecek Türk Milli Takımı Belli Oldu

Türkiye Yelken Federasyonu 2012 faaliyet programında bulunan RS:X Avrupa Şampiyonası 30 Haziran – 07 Temmuz 2012 tarihinde Talinn / Estonya’da yapılacaktır.
Şampiyonada ülkemizi temsil edecek Türk Milli Takımına sporcumuz Simla Çilingiroğlu seçilmiştir. Kendisini kutlar yarışlarda başarılar dileriz.

———————————————————————–

Türkiye Pirat Ligi, 2012
Türkiye’de Pirat sınıfında ilk kez düzenlenen ve 5 etaptan oluşan “2012 TYF Pirat Ligi’nin açılış yarışları İstanbul’da gerçekleştirildi.

Kalamış koyunda yapılan yarışlara Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi, İstanbul Yelken Kulübü, Fenerbahçe Kulübü Yelken Şubesi, Kalamış Yelken Kulübü, Marmara Yelken – UNO, Bayramoğlu Yelken Kulübü, İzmit Yelken Kulübü, Yarımca Yelken, Karamürsel Alp Yelken Kulübü, Ferdi sporcular ve Ankara Yelken Kulübü olmak üzere 11 farklı kulüpten, tam 24 tekne-48 piratçı katılarak bir ilke imza attı ve Pirat tarihinde yerlerini aldı.

Pirat Liginin 1. Etabı sonunda sporcularımız Çağlan Kuruner ve Caner Erdem’den oluşan ekibimiz birinciliğe yerleşti. Sporcularımızı kutlar Pirat Ligini birinci olarak bitirmelerini dileriz.

———————————————————-

Deniz Bağcı ve Kaan Tuna Milli Takım’da

420 Avrupa Gençler Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek milli takım belli oldu.

Türkiye Yelken Federasyonu 2012 faaliyet programında bulunan 420 Avrupa Gençler Şampiyonası 09 – 17 Ağustos 2012 tarihinde Garda / İtalya’da yapılacaktır. Kulübümüz sporcularından Deniz Bağcı ve Kaan Tuna milli takım Avrupa Gençler Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edeceklerdir. Kendilerini kutlar yarışlarda başarılar dileriz.

Deniz Bağcı
Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi Sporcusu
Doğum Tarihi : 21.06.1994
Özel Saint Joseph Fransız Lisesi Öğrencisi
Yelkene Başlama Tarihi: 2002
İlk Millilik: 2008

Kaan Tuna
Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi Sporcusu
Doğum Tarihi : 16.01.1994
Dr. Nurettin Erk Perihan Erk Anadolu Teknik Lisesi Öğrencisi
Yelkene Başlama Tarihi: 2001
İlk Millilik: 2011

——————————————————————–

Federasyon Kupası Yelken Yarışları Yapıldı

16-20 Mayıs 2012 tarihinde Marmaris Orhaniye’de yapılan Federasyon Kupası Yelken Yarışları’nda:

Laser Radial Junior sınıfında sporcumuz Mehmet Duran Dinç 1.

Laser Standart Gençler kategorisinde sporcumuz Mustafa Onur Durak 2. oldu.

Resim: Soldan sağa: Mehmet Duran Dinç, İsmail Uzunlar (Baş Antrenör), Ceren Celayır ve Mustafa Onur Durak. 

Optimist takımımız bu yarışlar sonucunda Optimist Türkiye Takım Yarışları’na katılma hakkını elde etmiştir.

Sporcularımızı, antrenörlerimiz İsmail Uzunlar ve Tuğkan Kandemir’i tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

——————————————————————–

Tuğkan Kandemir’den Önemli Başarı

Optimist sınıf antrenörümüz Tuğkan Kandemir ISAF World Sailing Federation tarafından düzenlenen uluslar arası antrenörlük kategorisinin en üst seviyesi olan 3. Kademe Kursunu başarı ile bitirerek sertifikasını almıştır.

Antrenörümüzü kutlar başarılarının devamını dileriz.

—————————————————————-

YÜZME

İYİKİ VARSIN BURCU DOLUNAY

 

İyi bir sezon geçiren yüzücümüz Burcu Dolunay’ın başarılarının devamını diliyoruz.

6 yıldır kulübümüzde yaptığı çalışmalarda her anki amatör heyecanıyla, profesyonel bakışıyla kendini geliştiren Burcu Dolunay; iş hayatını, ailesini idealleri uğruna bırakıp sadece yalın bir spor olan yüzmeyle ilgilendi.

Küçük yaşlarda geçirdiği trafik kazasının izlerini önemsemeden yüzme sporunun neferi, önderi oldu.

Çok az yüzücünün başarabildiği Olimpiyat hedefine yılmadan hazırlandı. Ağladı, uğraştı Olimpiyat için. 2008 de Olimpiyatları saliselere kaçırdı. Derecelerini tırnaklarınla kazıyarak geliştirdi.

Kolay mı 22 yaşından itibaren kendini sadece bu hedefe yöneltmek. Sonunda da en güzel armağan olan ailenin bir buket çiçeğini almak.

Tebrikler Burcu.

 2012 Sezonu Başarıları :

50m. Serbest Olimpiyat A Barajı

Avrupa Şampiyonası 4x100m Karışık A Final

Avrupa Şampiyonası 50m. ve 100m. Serbest Yarı Final

Türkiye’de Bayanlarda 50m. Serbesti 26 saniyenin altında yüzen ilk sporcu

Türkiye’de Bayanlarda 100m. Serbesti 56 saniyenin altında yüzen ilk sporcu

2012 yılında 9 Yeni Türkiye Rekoru

——————————————————————–

 

Avrupa Yüzme Şampiyonası’nda Büyük Başarı

Macaristan’ın Debrecen şehrinde yapılan Avrupa Yüzme Şampiyonası 7. gün final yarışlarında sabah yarı finalde 4:08:63’lik bir rekorla 6. olarak tarihinde ilk kez finale kalma başarısını gösteren 4x100mt Karışık Bayrak yarışında Hazal Sarıkaya (Sırt) – Buse Günaydın (Kurbağalama) – Ezgi Yazıcı (Kelebek) – Burcu Dolunay (Serbest) aynı gün içinde 4:07:56 ile ikinci kez yeni bir Türkiye Rekoru kırarak final yarışında 8. olma başarısını gösterdiler.

 1.      Almanya 3:58:43

2.      İtalya 4:01:92

3.      İsveç 4:05:58

4.      İzlanda 4:06:64

5.      İspanya 4:06:78

6.      Macaristan 4:07:19

7.      Finlandiya 4:07:55

8.      Türkiye 4:07:56 (YTR)

 

Kulübümüzün Ay-Yıldızlı Sporcuları Dilara Buse Günaydın, Burcu Dolunay ve antrenörlerini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

 

Sporcularımızın Avrupa Şampiyonasındaki yarışlarda dereceleri aşağıdaki gibi oldu:

7. gün sabah yarışlarında 4x100mt Karışık Bayrak yarışında yüzücülerimiz 4:08:63 ile Türkiye rekoru kırarak 6. Oldular ve finale kaldılar.

Sırt: Hazal Sarıkaya 1.02,

Kurbağalama: Buse Günaydın 1.09,

Kelebek: Ezgi Yazıcı 1.01,

Serbest: Burcu Dolunay 54.

6. gün akşam yarı final yarışlarında 50 metre serbestte sporcumuz Burcu Dolunay 26:02’lik derecesiyle 16. oldu.

6. gün sabah seçmelerinde 50 metre kurbağalamada Dilara Buse Günaydın 32:78’lik derecesi ile 21. ve Ceren Dilek ise 33:08’lik derecesi ile 33. oldu. 50 metre serbestte yarışan Burcu Dolunay ise yarı finalde 25:63’lük derecesi ile 16. oldu

5. gün seçmelerinde 50 metre kurbağalamada Ömer Aslanoğlu 28:40’lık derecesi ile 20. oldu.

4. Gün akşam Yarı Finallerde yüzen 2 sporcumuzun dereceleri; Kemal Arda Gürdal 100mt Serbest 49.66 (14.), Dilara Buse Günaydın 200mt Kurbağalama 2.30.70 (13.)

 4. gün sabah seçmelerinde 200 metre kurbağalamada Buse Günaydın 2:31:38‘lik derecesi ile yarı finalde 10. oldu.

 100 metre serbestte yarışan Arda Gürdal ise yarı finalde 14. olduğu 49:64’lük derecesi ile Türkiye Rekoru kırdı.

İlk gün: Dilara Buse Günaydın 100m. Kurbağalamada 01:09,67 ile 12. olarak, Burcu Dolunay 100m. Serbestte 00:55,85 ile 14. olarak yarı finale kalma başarısını gösterdiler. Kemal Arda Gürdal 200m. Serbestte 01:50,40 ile 2 saliseyle yarı finali kaçırdı.

—————————————————————

Devlet Bakanı Egemen Bağış’tan Yüzücülerimize Kutlama Mesajı

Sırbistan’da düzenlenen 2012 Balkan Gençler Yüzme Şampiyonası’nda göstermiş olduğu başarı ve rekorlarından dolayı sporcumuz Gülşah Sude Özgen’e Devlet Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış tarafından kutlama ve tebrik mektubu gelmiştir.

İsveç’in başkenti Stockholm’de düzenlenen İsveç Grand Prix Yüzme Yarışları’nda göstermiş oldukları başarı ve rekorlarından dolayı sporcularımız Burcu Dolunay, Dilara Buse Günaydın, Kemal Arda Gürdal ve Ömer Aslanoğlu’na Devlet Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış tarafından kutlama ve tebrik mektubu gelmiştir.

————————————————————————-

Kocaeli Yıldızlar Yüzme Yarışları Yapıldı

Galatasaray Yüzme Şubesi, 27 Mayıs 2012 tarihinde yapılan Kocaeli Yıldızlar Yüzme Yarışları’na 8 yaştan 14 sporcu, 7 yaştan 1 sporcu ile katıldı.

Sporcularımız yarışlarda 5 birincilik, 7 ikincilik ve 6 üçüncülük kazandılar.

Mehmet Koç 2005 1. 25m Serbest
Mehmet Koç 2005 1. 25m Sırt
Ezgi Tarmur 2004 1. 50m Serbest
Gökem Gürpınar 2004 1. 50m Kurbağa
Melisa Atak 2004 1. 50m Kurbağa
Ahmet Özer 2004 2. 50m Serbest
Yonca Tanığ 2004 2. 100m Serbest
Görkem Gürpınar 2004 2. 100m Serbest
Elif Su Mermertaş 2004 2. 100m Serbest
Elif Su Mermertaş 2004 2. 50m Sırt
Irmak Fertuğ 2004 2. 25m Kelebek
Arca Namlısaraç 2004 2. 25m Kelebek
Yonca Tanığ 2004 3. 50m Serbest
Batu Gözaydın 2004 3. 50m Serbest
Batu Gözaydın 2004 3. 100m Serbest
Alp Tökü 2004 3 50m Kurbağa
Ezgi Tarmur 2004 3. 50m Sırt
Ahmet Özer 2004 3. 50m Sırt

Sporcularımızı ve Antrenörleri Begüm Pişkintaş’ı kutlar başarılarının devamını dileriz.

————————————————————–

 

Masterlar Yüzme Müsabakası Sonuçlandı

12-13 Mayıs tarihlerinde Marmaris’te yapılan 2012 Masterlar Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası sonunda yüzücülerimiz aldığı dereceler aşağıdadır:

Bayanlarda 15 birincilik, 5 ikincilik, 1 üçüncülük, 4 Master Türkiye rekoru.

Erkeklerde 14 birincilik, 6 ikincilik, 1 üçüncülük, 3 Master Türkiye rekoru.

Bayraklar 4 birincilik, 1 ikincilik, 2 üçüncülük, 2 Master Türkiye rekoru.

Master Yüzücülerimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

————————————————————————

Genç Milli Takım Analiz Kampına Katıldı

Genç Milli Yüzme Takımı video analizleri için Hollanda’nın Eindhoven kentin’e gitti.

8 Mayıs 2012 Salı günü Eindhoven’a giden kafilede Gülşah Sude Özgen, Elif Nur Nas, Nezir Karap, Alpkan Örnek, antrenör olarak Ali Özüak ve Hakan Kiper yer aldı.

Kafile testlerin ardından 11 Mayıs 2012 Cuma akşamı yurda döndü.

———————————————————-

Bireysel Yüzme Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri Yapıldı

Galatasaray Yüzme Şubesi, 2 – 6 Mayıs 2012 tarihlerinde İTÜ Olimpik Yüzme Havuzu’nda düzenlenen, 37 takımdan 290 sporcunun katıldığı Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri’nde 55 sporcu ile yarıştı.

Müsabakalarda Türkiye Rekoru Kıran Sporcularımız:

Burcu Dolunay 50mt Serbest (Seçme) 25.76 19+ Yaş
Burcu Dolunay 50mt Serbest (Final) 25.22 19+ Yaş
Burcu Dolunay 100mt Serbest 55.29 19+ Yaş
D.Buse Günaydın 50mt Kurbağalama (Seçme) 32.14 19+ Yaş
D.Buse Günaydın 50mt Kurbağalama (Final) 32.14 19+ Yaş
D.Buse Günaydın 100mt Kurbağalama 1.09,17 19+ Yaş
Ömer Aslanoğlu 50mt Kurbağalama 27.99 19+ Yaş
K. Arda Gürdal 100mt Serbest 49.86 19+ Yaş
K. Arda Gürdal 200mt Serbest 1.50.23 19+ Yaş

Milli Takım Barajı Geçen Sporcularımız:

Avrupa Gençler: G.Sude Özgen – Alpkan Örnek – Nezir Karap – Almira Tanrıkulu – Elif Nur Nas

Avrupa Büyükler: Dilara Buse Günaydın, Burcu Dolunay, Ömer Aslanoğlu, Kemal Arda Gürdal

Comen: H.Zeynep Kıvanç – Asude Kopuz -Selin Biçer

Olimpiyat A Barajı: Burcu Dolunay

Olimpiyat B Barajı: Kemal Arda Gürdal, Nezir Karap, Dilara Buse Günaydın, Ömer Aslanoğlu

Sporcularımızı ve antrenörleri Ali Özüak, Dejan Pejinoviç, Hakan Kiper ve Memduha Denizer’i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

——————————————————————–

Olimpiyatlar yaklaşırken

Olimpiyat Oyunlarının başlamasına 71 gün kala 18 Mayıs günü Olimpiyat Meşalesi Londra’ya geldi. Meşaleyi yakanlar arasında futbolcu Beckham da vardı. Meşale 12800 km boyunca taşınarak bütün İngiltereyi dolaşacak.

001 numaralı formasıyla ilk taşıyıcı atlet üç Olimpiyat Şampiyonu yelkenci Ben Ainslie oldu. Açılış günü stadyumda meşaleyi kimin yakacağı titizlikle saklanıyor. En büyük favori 5 Olimpiyat Altın Madalyalı kürekçi Sir Steven Redgrave.

—————————————————

 Galatasaray Su Sporları eski Bültenlerine aşağıdaki link yardımıyla ulaşabilirsiniz.

http://gssusporlari.wordpress.com/2012/05/03/galatasaray-spor-kulubu-su-sporlari-subeleri-9-haber-bulteni/

——————————————————————–

Galatasaray Su Sporları Yaz Okulları sezona hazır:

Detaylı bilgiler için linkleri kullanabilirsiniz:

Yüzme:

http://www.galatasaray.org/sporokullari/pages/yuzmeokulu.php

Yelken:

http://www.galatasaray.org/sporokullari/pages/yelkenokullari.php

———————————————————————–

G.S Kulübü Ergun Gürsoy Olimpik Havuzunda yapılan iyileştirmeler:

— Yarışlarda Skorboart’a kumanda eden touch-pat’ten üç tane sipariş verildi.

— Havuz görevlilerinin kıyafet olarak bir örnek olması için eşofman+tişort+ayakkabı alındı.

— Kazan bakımı için onay alınıp bakım yapıldı

— Z-MAT Paspaslar havuz kenarlarından sonra, soyunma odalarına da yayıldı

— Havuz ön bahçesi çiçeklendi, belediyeden beş bank alındı

— Üst katta kırılan 220cm’lik cam Cafe-Su kapısı yenilendi

— Değeri 20.000 dolar olan arızalı havuz ses sistemi, kontrol ve bakım onarımı yapılarak yeniden kazanıldı

— Masaj masası yeni döşeme kaplatılarak faal hale getirildi

— Kamp odalarına göz deliği ve elektrik kesilince devreye giren ışıldaklar takıldı

—————————————————————————–

Kalamış Tesislerinde İnşaat devam ediyor:

22 Mayıs 2012 tarihinde çekilen resimler:

—————————————————————————–

Galatasaraylı Sporcular Derneği yeni WEB adresi:

        http://www.galatasaraysd.org/

Galatasaraylı Sporcular Derneği Şubat 2012’de göreve seçilen Başkan Levent Nazifoğlu ve Yönetim Kurulu; Dernek Üyelerine, Galatasaraylı Sporculara, Galatasaray Kulübü Üyelerine ve taraftarlara daha yakın olabilmek için yeni bir web sitesi kurarak Dernek Haberlerini, Aktiviteleri ve Dernek ile ilgili bütün bilgileri paylaşmaya başladı. Derneğe e-mail atmak isterseniz adres: info@galatasaraysd.org

———————————————————————

NOT: Bu Bültenleri almak istemiyorsanız susporlari@galatasaray.org adresine konu bölümüne NO yazılı bir boş mail atmanız yeterlidir.
Celal Gürsoy

SU SPORLARI İLETİŞİM KOORDİNATÖRÜ

 ———————————————————————–

Reklam