Galatasaray Spor Kulübü Su Sporları Şubeleri 7. Haber Bülteni (27 Şubat 2012)

                                                                                                                                                  

B Ü L T E N – 7

KÜREK

Akdeniz Kupasını kazanan sporcularımız antrenörleri ve yöneticileri ile birlikte.

Sezonun İlk Kupası Galatasaray’ın

2012 Yılı Kürek Sezonu, 4 – 5 Şubat tarihlerinde Adana’da yapılan etkinliklerle açıldı.

Her iki gün boyunca yapılan yarışmalarda ekiplerimiz rakiplerine büyük üstünlük sağlayarak sezonun ilk kupasını müzemize getirdiler.

4 Şubat günü, milli takımlarımızı oluşturacak ekiplerin şeçimi amacıyla yapılan yarışmalarda, Galatasaraylı kürekçiler katıldıkları 6 müsabakanın tümünü birincilikle tamamladılar. Etkinlikte, Hafif Kilo Büyük A Erkekler’de 1x ve 2x, Hafif Kilo Büyük B Erkekler’de 1x, Genç A Erkekler’de 1x ve 2-, Büyük B Erkekler’de de 1x yarışmaları ekiplerimizin üstünlüğü ile kapandı.

5 Şubat günü ise Akdeniz Kupası Kürek Yarışları gerçekleştirildi. Çeşitli kategorilerde 15 yarışmanın yapıldığı kupa mücadelesinde, kürekçilerimiz 9 birincilik alarak 2012 yılının bu ilk kupasını kulübümüze hediye ettiler. Yarışmalarda, kategoriler itibariyle kazandığımız birincilikler ile puan sıralaması aşağıda verilmektedir:

Büyük A Erkekler: 1x
Büyük B Erkekler : 2x , 4-
Hafif Kilo Büyük A Erkekler: 2x , 4-
Hafif Kilo Büyük B Erkekler : 2x , 4-
Genç A Erkekler : 4-
Genç B Erkekler :2x

Puan sıralaması:
1. Galatasaray 260 puan

2. Şişecam Çayırova 233 puan
3. Fenerbahçe 98 puan
4. Fethiye Bld. 57 puan
5. Çukurova Üniv. 14 puan

Yarışmalar sonrasında, sporcularımız Enes Kuşku, Nadir Şahin, Cengizhan Sungurlu, Hüseyin Kandemir, Barbaros Gözütok ve Bayram Sönmez ile Başantrenörümüz Nikolay Vassilev 18 Şubat-10 Mart tarihleri arasında Fethiye’de yapılacak milli takım kampına davet edilmişlerdir.

Sporcularımızı ve teknik kadromuzu kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

—————————–

SUTOPU

Halil İbrahim Avcıoğlu, A Milli Takım Antrenörü

Kulübümüz Sutopu takımı antrenörlerinden Halil İbrahim Avcıoğlu, Sutopu Federasyonu tarafından A milli erkek takımımızda Türk sutopu tarihimizde ilk defa Kanada’da oynayacağımız olimpiyat elemeleri öncesi teknik direktörlük görevine getirildi.  

H. İbrahim Avcıoğlu 1982 Artvin doğumludur. 1993-2003 yılları arasında Galatasaray ve Milli takımımızda sutopu oynamıştır. 2002 yılından beri Galatasaray Sutopu takımı antrenörlük görevini sürdürmektedir.

H. İbrahim Galatasaray da altyapı ve A takım kategorilerinde 15’in üzerinde şampiyonluk yaşadı.

Milli takımla birlikte 2 Avrupa ve 2 Dünya şampiyonası oynadı, bunların yanında Milli Takımımız ile birlikte İstanbul’da Balkan şampiyonasında Bronz madalya kazandı. Galatasaray’da altyapı kategorilerinin hepsinde Şampiyonluk gururunu takımıyla birlikte yaşadı,

Galatasaray ile 2004 yılında Macaristan’ın Cegled şehrinde düzenlenen turnuvada dünyanın en önemli takımları arasında yer alan Macar yıldız milli takımını finalde yenen ekipteydi.

Milli takımlarda da Genç ve ümit milli kategorilerinde yardımcı antrenörlük ve teknik direktörlük görevlerinde bulundu. 2008 yılında da Ümit milli takımımızla teknik direktör olarak Avrupa şampiyonasına katıldı.

Kendisini kutlar, yeni görevinde başarılar dileriz.

————————–

Sutopu 1. Ligi’ne Galibiyetlerle Başladık

Sutopu Deplasmanlı 1. Ligi, 18-19 Şubat 2012 tarihlerinde Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Havuzu‘nda yapılan maçlarla başladı. İlk gün karşılaşmalarında Galatasaray, Modaspor’u 31-1 yenerek lige çok iyi bir başlangıç yaptı. Takımımız, ikinci gün mücadelesinde İYİK takımını da 9-6 yenmeyi başardı.

26 Şubat 2012 Pazar günü de ENKA havuzunda Heybeliada takımı ile karşılaştık. Maçı 8-4 kazanan takımımız seriyi galibiyetle tamamlamış oldu.

Takımımızı ve Antrenörlerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

—————————

Yıldızlar Takımımızdan Seriye Devam

Galatasaray Sutopu Yıldızlar Takımı, 25-26 Şubat 2012 tarihlerinde 1. Lig, 1. Devre, 1. Bölüm müsabakalarında yaptığı tüm maçları kazandı.

ilk gün ODTÜ’yü 18-2, İYİK takımını ise 14-3’lük skorlarla geçen takımımız, ikinci gün de ASSK karşısında maçtan 19 – 2 gibi bir skorla galip ayrıldı.

Sporcularımızı ve antrenörlerini kutlar, başarılarının devamını dileriz.

————————

Ümit Takımımızdan Üçte Üç

Ataköy Olimpik Havuzunda 11-12 Şubat tarihlerinde yapılan Sutopu Ümitler 1. Lig 1. Devre 2. Bölüm Maçları sonuçlandı.

Takımımız Işıkkent’i 19-4, ODTÜ’yü 16-2 ve ASSK’yı 19-12 yenerek üç maçını da kazandı.

Sporcularımızı ve antrenörlerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

—————————–

Gençler Ligi’nde Sürpriz Yok

Sutopu Gençler 1. Lig 1. Devre 2. Bölüm müsabakaları 4-5 Şubat 2012 tarihlerinde İstanbul Ataköy Olimpik Yüzme Havuzunda yapıldı. Takımımız, oynadığı dört maçın dördünde de galip gelmeyi başardı.

Takımımız ESTİ’yi 11- 2, Tofaş Bursa’yı 16- 2, ASSK’yı 10- 5 ve ENKA’yı 8-7 yendi.

Sporcularımızı ve Teknik Heyetimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

————————–

 SELANİK KAMPI

 

29.01.2012 / 05.02.2012 tarihleri arasında Yunanistan’ın Selanik şehrinde yapılan Küçükler Sutopu  Kampı faydalı bir şekilde tamamlandı. Takımımız sabah antrenman, akşam hazırlık maçları yaparak kampı süresini değerlendirdi. 17 sporcu ve antrenörleri Murat Numanoğlu ile gerçekleştirilen kampın sonunda Ulu Önder Atatürk’ün Selanik’te doğduğu ev ziyaret edildi.

 Sporcularımız Ulu Önder Atatürk’ün evinde.

Kamp süresince gelişen takım ruhu ve arkadaşlıklarla ekibimiz 3-4 Mart 2012 tarihlerinde yapılacak olan Küçükler 1. Lig, 1. Devre maçlarına yüksek moralle hazırlandılar.

Sporcularımıza ve Teknik heyete önümüzdeki turnuvalarda başarılar diliyoruz. r antrenörle gerçekleştirdiğimiz kampın sonunda Ulu Önder Atatürk’ün Selanik’te doğduğu ev ziyaret edildi. Kamp süresince gelişen takım ruhu ve arkadaşlıklarla takımız 3-4 Mart 2012 tarihinde yapılacak olan Küçükler 1. Lig, 1. Devre maçlarına yüksek moralle hazırlandılar. antrenörle gerçekleştirdiğimiz kampın sonunda Ulu Önder Atatürk’ün Selanik’te doğduğu ev ziyaret edildi. Kamp süresince gelişen takım ruhu ve arkadaşlıklarla takımız 3-4 Mart 2012 tarihinde yapılacak olan Küçükler 1. Lig, 1. Devre maçlarına yüksek moralle hazırlandılar.
Sporcularımıza ve teknik heyete önümüzdeki turnuvalarda başarılar dileriz.antrenörle gerçekleştirdiğimiz kampın sonunda Ulu Önder Atatürk’ün Selanik’te doğduğu ev ziyaret edildi. Kamp süresince gelişen takım ruhu ve arkadaşlıklarla takımız 3-4 Mart 2012 tarihinde yapılacak olan Küçükler 1. Lig, 1. Devre maçlarına yüksek moralle hazırlandılar.
Sporcularımıza ve teknik heyete önümüzdeki turnuvalarda başarılar dileriz.r antrenörle gerçekleştirdiğimiz kampın sonunda Ulu Önder Atatürk’ün Selanik’te doğduğu ev ziyaret edildi. Kamp süresince gelişen takım ruhu ve arkadaşlıklarla takımız 3-4 Mart 2012 tarihinde yapılacak olan Küçükler 1. Lig, 1. Devre maçlarına yüksek moralle hazırlandılar.
Sporcularımıza ve teknik heyete önümüzdeki turnuvalarda başarılar dileriz.

—————————-

YELKEN

 

G.Saraylı yelkencinin sessiz birinciliğinin öyküsü (1 Şubat 2012 Hürriyet Gazetesi haberi)

Galatasaray Spor Kulübü yelkencisi Mehmet Duran DİNÇ, Türkiye Yelken Federasyonu ‘nun 25-29 Ocak tarihleri arasında Turgutreis/Bodrum’da yapılan Yarıyıl Kupası’nda, Laser 4.7 sınıfı Junior klasmanında kazandığı birinciliğinin perde arkası…

2012 Yarıyıl Kupası Yelken yarışlarına hazırlanırken büyük amcasının vefat ettiğini Galatasaray yelken kampında öğrenmiş ve cenazeye katılıp katılmayacağı sorulmuş, sporcu ise bu yarışların kendisi için daha önemli olduğunu ve büyük amcası için hazırlanacağını, takım arkadaşları ile kampta kalacağını bildirmiş.

“AMCA RAHAT UYU”

Mehmet Duran Dinç’in tüm yarış boyunca sessizliğini koruduğu ve 10 seri yelken yarışlarının sonucunda birinciliği kazandığında sadece “Amca, Rahat uyu…”, “Daha bitmedi” dediği öğrenildi.

GS Yelken Şubesi Takım Kaptanı ‘nın ve Başantrenörünün özel izni ile Galatasaray formasının altında sakladığı büyük amcasının fotoğraflı forması ile kürsüye çıkarak birincilik ödülünü aldığı öğrenildi.

Dinç, birincilik ödülünü almaya kürsüye çıktığında fotoğraflı formada KKTC Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif DENKTAŞ ‘ın olduğu görüldü. Bu sözlerin ardından Dinç’in “KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı merhum Rauf Raif DENKTAŞ “ın küçük yeğeni olduğu anlaşıldı.

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Sayın Nazlı İMREN ise sporcu ile özel ilgilenerek, başarısının devamını beklediğini belirtti.

—————————

Yarıyıl Windsurf Yelken Yarışları Yapıldı

31 Ocak – 4 Şubat 2012 tarihlerinde Bodrum İçmeler’de yapılan Yarıyıl Windsurf Yelken Yarışları sonuçlandı. Yarışlarda Techno 293 U-15 sınıfında mücadele eden sporcumuz Onur Cavit Biriz 2. oldu.

Sporcumuzu ve teknik ekibimizi kutlar başarıların devamını dileriz.

————————–

Optimist Sporcularımız Sezon Hazırlık Kampına Katıldılar

Yaz kurslarını bitiren sporcu adaylarından seçilen optimist alt yapı sporcu adayları ve optimist B takımından oluşan 14 kişilik sporcu kafilesi ve antrenörleri Ferit Ercan veli organizasyonu ile Bodrum’da 31 Ocak 4 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek sezon hazırlık kampına yoğun hava şartlarına rağmen katıldılar.

Sporcularımıza ve antrenörlerine yarışmalarda başarılar dileriz.

——————————

Yarıyıl Yelken Yarışları Sonuçlandı

Optimist Laser Yelken Takımımız antrenörleri İsmail Uzunlar ile birlikte.

24 – 29 Ocak 2012 tarihinde Bodrum Turgutreis’te yapılan Yarıyıl Yelken Yarışları sonuçlandı.

66 sporcunun yarıştığı Laser 4.7 sınıfında 32 junior arasında yarışan sporcumuz Mehmet Duran Dinç 1. oldu. 104 sporcunun yarıştığı optimist sınıfında sporcularımız Haluk Çalın 9., Can Pehlivan ise 10. olarak yarışların bitiminde Çeşme’de başlayan milli takım aday kampına katılmak üzere Çeşme’ye yola çıktılar.

Diğer 3 optimist sporcumuz %40 barajını aşarak Mart ayında yapılacak milli takım seçmelerine katılma hakkı kazandılar.

37 sporcunun katıldığı Laser Radial dalında yarışan sporcumuz Mustafa Onur Durak milli takım kampında elinin kesilmesine ve 3 dikiş atılmasına rağmen özverili davranarak yarışlara katılarak 6. oldu.

Yelkencilerimizi yarışlara hazırlayan Baş Antrenörumuz İsmail Uzunlar ve Antrenör Tuğkan Kandemir‘e emeklerinden dolayı teşekkür eder yarışlara katılan tüm sporcularımızı kutlarız.

———————-

Bir Efsane: Settülbahir – Süleyman Dirvana

Seddülbahir’e ismini 1950’de onu satın alan, Türkiye’nin ilk yelkencilerinden ve önemli cerrahlarından Prof. Dr. Süleyman Dirvana (1915-2010) verir. Daha önceki sahibi ünlü yelkenci Nedim Özgen, tekneyi 1945’te Fenerbahçe koyunda yarı batık halde bulmuş, satın alarak Bebek’teki Galatasaray Kulübü’ne getirmiştir. O zamanki adı “Yavru” olan 7.5 metre boyundaki yelkenli, 1920 yapımı bir “Ketch”dir. Karınlı, içerisinde iki yatağı, baş tarafında tuvaleti olan, motorsuz, ayna kıçlı, yarım daire şeklindeki dümen palasının yarısı dışarıda ve randa armalıdır.

Edhem Dirvana, babasından sonra ilk kez yeniden yarışlara sokmayı planladığı bu “kıdemli” tekneyi 2011-2012 arasında Teknomarin‘nin desteği ile önemli bir restorasyondan geçirerek tekrar hayata döndürdü.

TUYAP Boat Show’da 18-25 Şubat tarihlerinde Süleyman Dirvana’nın 1920 yapımı Settülbahir teknesinin restore edildikten sonra sergilenmesi o günleri hatırlayanları çok etkiledi. Navi Gazete içinde de Teknomarin Yat Boyaları bu resmi reklam olarak kullandı. İlk resim 1920’lerde Küçüksu Kasrı önünde çekilmiş, ikinci resimde fuarda sergilenen tekne, üçüncü resimde restorasyon sırasında eski tekneden çıkartılmış yapı elemanları sergilenmiş, dördüncü resimde merhum Dirvana teknesinde görülüyor.

Meraklıları ile paylaşmak istedim. Fuar resimlerini çeken Erdal Günsel’e teşekkür ederim.

————————–

YÜZME

İl Karması 11-12 Yaş Seçme 2. Ayak Yüzme Yarışları 25-26 Şubat 2012 tarihlerinde yapıldı.

Yarışmalara 30 Bayan, 22 Erkek toplam 52 sporcuyla katıldık. Yarışlarda 4 Altın, 5 Gümüş ve 11 Bronz olmak üzere toplamda 20 madalya aldık.

Madalya kazanan sporcularımız:
Bayanlarda:
Sude Gonca 2 Altın, 4 Bronz,
Doğa Çelik 1 Bronz,
Ada Uçar 1 Bronz,
Ezgi Yılmaz 1 Bronz,
Zeynep Kurbanzade 1 Bronz, 1 Gümüş,
Zeynep Bayramiçli 1 Gümüş,
Gülser Özel 1 Altın Madalya aldılar.

Erkeklerde:
Sinan Seyhan 1 Bronz, 1 Gümüş,
Ata Akman 1 Bronz,
Demirkan Demir 1 Gümüş,
Ozan Yeşil 1 Bronz madalya kazandılar.
4 x 100 Karışık Bayrak yarışında da sporcularımız 1 Altın ve 1 Gümüş
madalya kazandılar.

Sporcularımızı ve Antrenörleri Duygu Karadağ ile Fatih Kurt’u kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

------------------

Masterlar Bursa 2012 Yüzme Şampiyonası yapıldı

Bursa'da gerçekleşen Masterlar Yüzme Şampiyonasında takımımızın sporcuları Bayanlarda 21, Erkeklerde 26, toplam 47 birincilik alırken Bayanlarda 8, Erkeklerde 13, toplamda 21 Master Yüzme Türkiye rekoru kırmışlardır.

Bayrak yarışlarında da 8 birincilik alan Sarı Kırmızılı Master Sporcularımızı kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

------------------

Yüzücülerimiz Bad Bergzabern 3. Uluslararası Yüzme Yarışları’na Katılıyor

Galatasaray Yüzme Şubesi’nden 10 sporcu 17-18 Mart 2012 tarihlerinde Almanya Bad Bergzabern 3. Uluslararası Yüzme Yarışları’na katılacak.
Antrenör Sezar Algül başkanlığındaki kafilede aşağıdaki sporcularımız yer alıyor:

Melisa Sude Gonca, İnci Zeynep Bayramiçli, Ezgi Yılmaz, Dilara Bahadur, Gülin Özek, Ahmet Yılmaz, Akgün Yılmaz, Efe Yenigün, Rutkay Töre ve Tarık Murat İri.

Sporcularımıza ve antrenörümüze başarılar dileriz.

———————-

ABD semineri hakkında

Yüzme Şube Kaptanımız Dr. Ali Özüak Amerika’da bir seminere katıldı.

Orlando National Training Center’de düzenlenen seminere 89 akademisyen ve antrenör katıdi. Seminerde Florida State ve Indiana Üniversitelerinin ortak çalışmaları sunuldu.

Konu yüzücülerin laktat tolerelerinin hesaplanmasına ilişkin yöntemin değerlendirilmesini ve yorumlamasına ilişkindi. Bu sonuçlara göre sprinter – orta mesafe – uzun mesafe yüzücülerinin ne tip antrenmanlarla yönlendirilmesine ilişkin programların hazırlanması anlatıldı ve uygulamalar gösterildi.

—————-

HOŞGELDİN MİRA

Yüzme Takımımızın antrenörlerinden Hakan Kiper’in bir kızı dünyaya geldi. Genç anne babaya ve Mira‘ya hayat boyu sağlık ve şans dileriz.

————————

Olimpik Yüzme Havuzumuz yabancı sporculara ev sahipliği yapıyor

Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu Londra 2012 Olimpiyat Oyunlarına hazırlanan ve kendi ülkeleri adına yarışmalarda yüzecek olan yabancı uyruklu sporculara ev sahipliği yapıyor.

Baş Antrenörümüz Dejan Pejinoviç ile Olimpiyat Oyunları Barajlarına hazırlanan Galatasaray A Takımı yüzücüleri uluslararası başarılara sahip deneyimli yüzücüler ile aynı kulvarlarda yüzerek kaliteli antrenman ortamında çalışıyorlar.

Sırbistan Yüzme Milli Takım sporcularından Ivan Lendjer ve Siladji Caba Sırbistan Olimpiyat Komitesi tarafından desteklenerek 2012 Londra Olimpiyat Oyunları hazırlıklarını Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzumuzda devam ettiriyorlar. 2009 Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda Bronz madalya kazanan, çeşitli defalarda Avrupa şampiyonalarında finallerde ve dünya şampiyonlarında yarı finallerde yüzen Sırp sporcular hazırlık kampı çalışmalarını Galatasaray Spor Kulübü Yüzme Baş Antrenörü Dejan Pejinoviç ile birlikte sürdürüyorlar.

Aynı zamanda Sırbistan Milli takım antrenörlüğü görevini de sürdürmekte olan Pejinoviç, Galatasaray Olimpik Yüzme Havuzu’nun yüksek performans düzeyi antrenmanları için mükemmel bir çevre olduğunu belirtti.

Pejinoviç ayrıca, Sırbistan Milli Takımı adına yüzecek sporcuların Olimpiyat öncesi hazırlıklarının en üst düzeyde geçtiğini söyledi. Sırp Sporcuların yanı sıra Suriye’deki olumsuz sosyal koşullardan dolayı antrenman yapmakta sıkıntı çeken Suriye Milli takım sporcusu Rami Anis de Galatasaray Spor Kulübü’ne müracaat ederek Olimpiyat hazırlıklarını Galatasaraylı sporcular ile birlikte yapmak istediğini bildirdi.

Suriye Milli Takımı adına yarışmalara hazırlanan Rami Anis 2012 Londra Olimpiyat Oyunları davet barajını (B barajı) geçmek için hazırlıklarını sürdürüyor.

Galatasaray Yüzme Şubesi olarak hem Galatasaraylı yüzücülerimize hem de Ülkeleri adına yarışmalara hazırlanan yabancı sporculara başarılı bir hazırlık dönemi dileriz.

——————————

7-8 Yaş teşvik Yarışları Yapıldı

Galatasaray Yüzme Şubesi, 18-19 Şubat 2012 tarihlerinde yapılan 7-8 yaş Teşvik Yarışları’nda 8 yaş grubundan 10 sporcu ile yarıştı.

16 takımın katıldığı Burhan Felek Yüzme Havuzu’nda yapılan yarışmalarda bütün sporcularımız en iyi derecelerini yüzdüler.

Yarışlarda, Görkem Gürpınar 25m Kurbağalamada 2., Ahmet Özer 25m Sırtüstünde 3. oldular.

Bayrak yarışlarında Berya Koç-Damla Erceber-Ezgi Tarmur-Yonca Tanığ 4x25m Serbest Bayan yarışında 2. olurken,

Batu Gözaydın-Ahmet Özer-Arca Namlısaraç-Görkem Gürpınar 4x25m Serbest Erkekte 1. oldular.

Sporcularımızı ve antrenörlerini kutlar, başarılarının devamını dileriz.

———————-

Yüzücülerimize Divan Başarı Beratı Verildi

Galatasaray Spor Kulübü’nün 8 Şubat 2012 Çarşamba günü yapılan Şubat ayı Divan Kurulu Toplantısı’nda Türkiye Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda birinci olan yüzme şubemize Divan Başarı Beratı verildi.

Törenden önce Galatasaray Yüzme Şube Koordinatörü Yılmaz Özüak’ın yazdığı yüzme şubemizle ilgili bilgi aktaran bir metin okundu.

Ardından toplamda tam 23 Türkiye Rekoru kıran sporcularımız ve antrenörlerimiz, coşkulu alkışlar eşliğinde teker teker çağrılarak, kendilerine Başkan Ünal Aysal ve Yönetim Kurulu Üyemiz Semih Haznedaroğlu tarafından başarı beratları verildi.

Törenden önce okunan Yılmaz Özüak’ın yazdığı metin:
“Yüzme Şubemiz, Başkanımızın ve Yönetim Kurulumuzun bütün branşlarda şampiyon olma ve uluslararası başarı hedefi doğrultusunda kadrosunu önemli isimlerle güçlendirerek 2011 Aralık ayında yapılan Türkiye Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’na katıldı.
Yüzücülerimiz şampiyonda geçen sene kırılabilen 1 rekora karşılık 23 Türkiye Rekoru kırdı. Açık Yaş sıralamasında geçen kış kaybedilen şampiyonluğu tekrar kazanırken gençler ve büyüklerde 12 kategorinin 9’unda Türkiye Şampiyonu oldu. Böylece 2001 yılından beri ilk kez bu başarı tekrarlanmış oldu.
Yüzme takımımız adına verdikleri destekten dolayı Sayın Başkanımız Ünal Aysal’a, Yönetim
Kurulu Üyelerimize
, Yüzme Şubesini Yönetim Kurulunda temsil eden Sayın Semih Haznedaroğlu’na, Susporları İcra Komitesine, bilhassa maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Sayın Ergun Gürsoy’a teşekkür ederiz.”

——————–

9-10 Yaş Teşvik Yarışları Yapıldı

9-10 yaş Burhan Felek yüzme yarışlarında Yılmaz hoca Taylan Özgür’e altın madalyasını verirken.

Galatasaray Yüzme Şubesi, İstanbul İl Genel Müdürlüğü tarafından Burhan Felek Yüzme Havuzu’nda düzenlenen 9-10 Yaş Teşvik Yarışları’na katıldık.

Şubemiz 28-29 Ocak 2012 tarihlerinde yapılacak olan yarışmalara 9 yaş gurubunda 10 erkek, 17 bayan toplam 27 sporcu ile, 10 yaş gurubunda da 19 erkek, 19 bayan toplam 38 sporcu ile yarıştık ve 4 birincilik, 5 ikincilik, 9 üçüncülük kazandık.
Sporcularımıza ve antrenörleri Ergun Erzurum ile Begüm Pişkintaş’a başarılar diliyoruz.

—————————
Dolfinaryum gezisi

Galatasaray Yüzme Şubesi, 2000 ve 2001 doğumlu sporcuları İstanbul Dolfinaryum’daki yunus balıkları gösteri ve şov merkezini ziyaret ettiler. Gösterinin ardından sporcular yunuslarla birlikte yüzdüler…

——————————————-

OLİMPİYATLAR

6 Şubat 2012 tarihinde OLİMPİYATLAR konulu bir bülten yayınlamıştım. Bazı sporcu arkadaşlarımızdan hatırlatmalar geldi. Onları aşağıda bilginize sunuyorum:

  • Yelken Şubemizin başarılı isimlerinden ve Laser sınıfında 1996 Atlanta Olimpiyatlarında ülkemizi temsil eden Alp Alpagut daha sonraki yıllarda yurt dışında çalışmalarına devam etmiş ve 2008 Pekin Olimpiyatlarında Finlandiya ile Malezya takımlarının Yelken (Laser) antrenörü olarak yer almıştır.
  • Yüzme takımımızın rekortmen yüzücülerinden Murat Özüak 1976 Montreal ve 1980 Moskova Olimpiyatları barajlarını aşan sayılı sporcular arasında olmasına rağmen birinde geçirdiği motosiklet kazası yüzünden diğerinde de Moskova olimpiyatlarına karşı yapılan boykot yüzünden seçildiği halde olimpiyatlara katılamamıştır.
 • Yüzücülerimizden Aytekin Mindan 2000 Sydney Olimpiyatlarına başka bir takımımızdan seçilerek gitmiş, daha sonra kulübümüzün sporcusu olmuştur.

 —————————————-

TESİSLER

Tesis Müdürümüz Mehmet Ayata son aylarda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi:

  • Soyunma odalarına saç kurutma-ayna takıldı ve soyunma kabinleri yapıldı.
  • WC lerin kanalı yapıldı- hidroforlar değişti.
  • Kartlı geçiş turnikeler çalıştırıldı.
  • G.S.İl.Müd.nün tahsisi ile 6 kulvarda yüzen kulüplerin takibi için havuz kenarına pano yapıldı.
  • Soyunma odalarında bulunan 45 adet oturma sehpasının ayakları yenilendi.
  • Havuz kenarında kaymayı önlemek için Z-MAT paspas döşendi.
  • Makine dairesinde kuyu motoru tamir edildi.
  • Su topu soyunma odasına radyatör, yüzme antrenör odasına klima takıldı.
  • Kazan dairesinde çürüyen su borusu değişti.
  • Zamanı geçen 16 yangın tüpü dolduruldu.
  • Tesisin demirbaş listesi çıkarıldı.
  • Fitnes aletlerine (25 adet) bakım yapılıyor. (devam ediyor)
  • Devamlı kırılan duş başlıkları tavana alınarak yenilendi.
  • Fitnes üst salonu-soyunma odaları camları film kaplandı.
  • Ender Spor’a üst katta bulunan oda kiralandı.
  • Buderus ile anlaşma yapılarak 3 yollu vana takıldı.
  • Aynı firma ile kazan ve brülör bakım anlaşması yapıldı.
  • SkorBoard bakımı yapıldı, ilave terminaller yapılıyor.
  • Havuz ışıklarında yanmayan spotlar onarıldı.
  • Kamp odalarına ilave iki oda yapıldı.
  • Emniyet bakımından havuz önüne demir çit ve arka girişe demir kapı yapıldı.
  • Havuz alt su tahliye kanalı ızgaraları yenilendi.
  • Soyunma odalarında yetmeyen oturmalı askılara 4 ilave askı yapıldı.
  • Kamp odaları yeniden düzenlendi.
  • Her hangi bir kazaya karşı Medikal Park Hastanesi ile temas sağlandı.
 • WC’lere el kurutma makineleri takıldı.
Reklam