Sevgili Kürekçi Arkadaşlarım

Üç etaptan oluşan 2015 World Cup yarışlarının sonuncusu Luzern parkurunda tamamlandı.

rotsee_1_1280_720_70

2015 World Cup III yarışı İsviçre-Luzern Parkurunda yapıldı.

Yarışlara 48 ülkeden 269 tekne sınıfında 675 sporcu katıldı.

Yarışlar sonunda:

Yeni Zelanda 6 A, 3 G, 2 B, Toplam 11 Madalya ile birinci,

İngiltere 3 A, 3 G, 2 b, Toplam 8 Madalya ile ikinci,

Almanya 2 A, 3 G, 0 B, Toplam 5 Madalya ile üçüncü sırada yer aldı.

Onları Avustralya 5 Madalya (2+2+1) ve İtalya 2 Madalya (1+1) ile takip etti.

2015 yılında yapılan üç Dünya Kupası yarışı sonunda toplam Madalya klasmanında:

Yeni Zelanda 72 Madalya ile birinci,

Avustralya 47 Madalya ile ikinci,

İngiltere 46 Madalya ile üçüncü,

Almanya 36 Madalya ile dördüncü,

Hollanda 23 Madalya ile beşinci sırada yer aldı.

Yeni Zelanda, Avustralya ve İngiltere ilk etap yarışları olan Bled’e katılmadıkları halde toplam klasmanda ilk sıralarda yer aldılar. Bled yarışlarının başarılı takımı Almanya ikinci yarış olan Varese ve Luzern’de aldığı kötü sonuçlarla toplamda dördüncülüğe düştü.

Luzern yarışlarında Türk Milli Takımı da yer aldı.

Aşağıda 18 tekne sınıfında gerçekleşen yarışların neticelerini sıraladım:

ERKEKLER:

LM1X 17 ekip

(World Best Time: 6.43.370 Miani Marcello-ITA 2014 Dünya Şampiyonası)

1.SVK 7.11.600

2.SRB 7.13.760

3.NZL 7.16.96

1 SVK Lukas Babac

Resim: SVK Lukas Babac

2 SRB Milos Stanojevic

Resim: SRB Milos Stanojevic

3 NZL Adam Ling

Resim: NZL Adam Ling

Final B 1.TUR1 7.33.560 (Uğur Özcan)

Final B 4.TUR2 7.45.810 (Bayram Sönmez)

LM2- 8 ekip

(World Best Time: 6.22.910 Simon Niepmann-Lucas Tramer SUI 2014 Dünya Şampiyonası)

1.ITA 6.54.520

2.GBR 6.54.710

3.DEN 6.56.810

Final B 2.TUR 7.13.920 (Nadir Şahin-Engin Özkan)

4 ITA LM2-

Resim: ITA ZAHARIA Petru, DELL’AQUILA Armando

LM2X 26 ekip

(World Best Time: 6.05.360 John Smith-James Thompson RSA 2014 Dünya Şampiyonası)

1.FRA 6.12.950

2.RSA 6.14.620

3.NOR 6.16.000

Final B 2.TUR 6.28.000 (Hüseyin Kandemir-Enes Kuşku)

5 FRA LM2x

Resim: FRA DELAYRE Stany, AZOU Jeremie

6 RSA LM2x

Resim: RSA THOMPSON James, SMITH John

LM4- 20 ekip

(World Best Time: 5.43.160 Jacob Barsoe-Morten Joergensen-Jakob Larsen-Kasper Winther DEN 2014 Dünya Şampiyonası)

1.NZL 5.54.980

2.SUI 5.55.750

3.DEN 5.57.440

Final D 1.TUR 6.19.460 Hakan Özcan-Barbaros Gözütok-Cem Yılmaz-Ahmet Yumrukaya)

7 LM4-

Resim: LM4- son metreler

M1X 21 ekip

(World Best Time: 6.33.350 Mahe Drysdale NZL 2009 Dünya Şampiyonası)

1.NZL 6.47.380

2.LTU 6.52.680

3.GBR 6.54.800

8 M1x

Resim: Mahe Drysdale

 

M2- 21 ekip

(World Best Time: 6.08.500 Eric Murray-Hamish Bond NZL 2012 Londra Olimpiyatı)

1.NZL 6.24.490

2.GBR 6.27.070

3.SRB 6.27.570

Final C 1.TUR 6.38.320 (Onat Kazaklı-Fuad Rafail)

9 M2-

Resim: M2- Eric Murray-Hamish Bond NZL

 

M2+ 2 ekip

(World Best Time: 6.33.260 Dm: Caleb Shepherd-Eric Murray-Hamish Bond NZL 2014 Dünya Şampiyonası)

1.GBR 7.29.030

2.GER 7.38.680

M2X 19 ekip

(World Best Time: 5.59.720 Valent Sinkovic-Martin Sinkovic CRO 2014 Dünya Şampiyonası)

1.CRO 6.14.790

2.GER 6.16.910

3.AUS 6.16.990

10 M2x

Resim: M2x Valent Sinkovic-Martin Sinkovic CRO

11 M2x finiş

Resim: M2x, Hırvat Sinkovic kardeşler Alman Marcel Hacker-Stefan Krueger ekibinin önünde yarışı bitirirken

M4- 13 ekip

(World Best Time: 5.37.860 Pete Reed-Tom James-Andrew Hodge Trıggs-Alex Gregory GBR 2012 World Cup II Luzern)

1.AUS 5.55.320

2.ITA 5.56.040

3.ROU 5.57.140

12 M4-

Resim: Avustralya 4- ekibi İtalya ve Romanya’nın önünde yarışı kazanırken

M4X 10 ekip

(World Best Time: 5.32.260 Artem Morozov-Ivan Dovgodko-Olexandr Nadtoka-Dmytr Mıkhay UKR 2014 Dünya Şampiyonası)

1.GER 5.43.890

2.NZL 5.45.500

3.EST 5.46.780

13 M4x

Resim: M4x son metreler

M8+ 8 ekip

(World Best Time: 5.19.350 Jeremiah Brown-Gabriel Bergen-Conlin Mccabe-Douglas Csima-Brian Price-Rob Gibson-Andrew Byrnes-Will Crothers-Malcolm Howard CAN 2012 World Cup II Luzern)

1.GBR 5.33.950

2.GER 5.34.030

3.NZL 5.36.740

14 M8+

Resim: M8+ İngiltere ekibi Almanya’nın 0.8 saniye önünde yarışı bitirirken.

15 M8+ üçüncülük

Resim: M8+ Yeni Zelanda Hollanda’nın 0.19 saniye önünde yarışı üçüncü olarak bitirirken

KADINLAR

LW1X 12 ekip

(World Best Time: 7.24.460 Zoe Mcbride NZL 2015 World Cup II)

1.NZL 7.33.840

2.GBR 7.40.320

3.DEN 7.41.790

16 LW1x

Resim: LW1x Zoe Mcbride NZL

LW2X 21 ekip

(World Best Time: 6.48.380 Charlotte Taylor-Katherine Copeland GBR 2015 World Cup II)

1.NZL 6.55.060

2.RSA 6.56.600

3.USA 6.58.710

17 LW2x

Resim: LW2x son metreler

W1X 23 ekip

(World Best Time: 7.07.710 Rumyana Neykova BUL 2002 Dünya Şampiyonası)

1.AUS 7.21.580 Kim Crow

2.CZE 7.28.990

3.USA 7.32.580

18 W1x Kim Crow

Resim: Kim Crow AUS

19 W1x Mirka 

Resim: Mirka Kanapkova CZE

 

W2- 18 ekip

(World Best Time: 6.50.610 Helen Glover-Heather Stanning GBR 2014 Dünya Şampiyonası)

1.GBR 6.57.590

2.NZL 7.00.240

3.DEN 7.07.090

20 W2-

Resim: W2- Son metreler

W2X 17 ekip

(World Best Time: 6.37.310 Sally Kehoe-Olypia Aldersey AUS 2014 Dünya Şampiyonası)

1.NZL 6.53.900

2.AUS 6.54.620

3.BLR 6.55.270

21 W2x

Resim: W2x son metreler

W4X 6 ekip

(World Best Time: 6.06.840 Annekatrin Thiele-Carina Baer-Julia Lier-Lisa Schmidla GER 2014 Dünya Şampiyonası)

1.GER 6.22.730

2.AUS 6.23.980

3.NED 6.24.250

22 W4x

Resim: W4x Alman ekibi Avustralya’nın önünde yarışı kazanırken

 

W8+ 7 ekip

(World Best Time: 5.54.160 Emily Regan-Amanda Mandy Polk-Katelin Snyder-Kerry Simmonds-Grace Luczak-Heidi Robbins-Lauren Schmetterling-Victoria Opitz-Caroline Lind USA 2013 World Cup III Luzern)

1.CAN 6.07.770

2.NZL 6.09.110

3.GBR 6.10.460

23 W8+

Resim: W8+ yarışı son metreler: 1.Kanada, 2.Yeni Zelanda, 3.İngiltere, 4.Romanya, 5. Hollanda, 6.Avustralya

Reklamlar