Galatasaray Spor Kulübü Su Sporları Şubeleri 16. Haber Bülteni

Yüzücüler çiçeklerle

KÜREK                                                                                                  01.12.2012

Kürek Büyük Erkekler ve Büyük Bayanlar takımlarımız kampa girdi.

Kürek Fethiye

Galatasaray Spor Kulübü Kürek Takımları; Büyük Erkekler ve Büyük Bayanlar kategorilerindeki sporcularımız yeni sezon için hazırlık kampı çalışmaları ile start aldılar.

Büyük Erkekler takımımız, Fethiye’de 20 Kasım – 20 Aralık tarihlerinde çalışmalarını sürdürecektir.

Baş Antrenörümüz Nikolay Vassilev, Maksim Parmanov ve Gökmen Kaya nezaretinde çalışmalara başlayan takımımızda şu sporcularımız yer almaktadır:

Mustafa Barbaros Gözütok, Bayram Sönmez, Ahmet Yumrukaya, Nadir Şahin, Uğur Özcan, Hüseyin Kandemir, Enes Kuşku, Ferdi Balcıoğlu, Cem Yılmaz, Hakan Özcan, Erdem Öztürk, Doğancan Gür, Burak Yıldırım, Sezgin Günalp, Burak Özdemir, Melihcan Çetinkaya, İsa Say, Selman Can Buruşoğlu, Onur Kayacan, Koray Koçak, Ferruh Yiğit Arın, Mücahit Sağlık, Cengizhan Sungurlu, Ali Numan Erus, Ali Rahman Herseklioğlu, Kubilay Bekir Özçelik, Kaan Şahin, Mert Mutlu, Süha Ör.

Büyük Bayanlar takımımız, Antrenör Ana Maria Apachitei ve masör Rabia Selim nezaretinde 26 Kasım – 22 Aralık 2012 tarihleri arasında yükseklik kampı için, Renaissance Polat Erzurum Hotel’de çalışmalarına başlamıştır.

Kafilemizde şu sporcularımız yer almaktadır: Canina Zlavog, Anca Luchıan, Iacop Lulıana Madalina, İsabella Amram, Simge Gündüz.

Sporcularımıza ve antrenörlerine çalışmalarında başarılar diliyoruz.

—————————————————————————————

Kürek Dünyasından Haberler:

Kürek Camiası Federasyon Başkanını seçti

Federasyon başkanlığı için yapılan seçimde İlhami İşseven, Gökhan Çetintürk ve Çetin Öztürk yarıştı. Genel kurulda toplam 155 delegeden, 143’ü oy kullandı.

İlhami İşseven’in 61 oy alarak 2. kez Kürek Federasyonu başkanı oldu. Diğer adaylardan Gökhan Çetintürk’ün 38, Çetin Öztürk’ün ise 43 oy aldı.

İlhami İşseven başkanlığında yeni Yönetim Kurulu Üyeleri;

Miraç Tombaz, Mehmet Argun Çizmeci, Serkan Taranoğlu, Tevfik Tetik, Ozan Bayülken, Gürhan Saatçioğlu, Köksal Yüzbaşıoğulları, Yılmaz Akça, Fikret Bora, Mehmet Fahri Özbey, Onur Akatlar, Nuri Topsakal, Seçkin Durahim, Celal Pekbaşoğlu.

Denetleme Kurulu; Sabahattin Keskin, Turgay Gürsu.

Disiplin Kurulu; Savaş Adalet, Doğan Kandemir, Murat Topçuoğlu, Necdet Tolga, Hakan Çelen.

Yeni çalışma devresinde federasyona başarılar diliyoruz.

————————————————————————————-

Akdeniz Oyunları için geri sayım başladı

Akdeniz Oyunları, Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler arasında, dört yılda bir düzenlenen spor yarışmalarıdır. Bu yarışmalar, Akdeniz ülkeleri arasında toplumsal ve kültürel yakınlaşmayı sağlamak amacıyla düzenlenmektedir.

Akdeniz Oyunları’nda Olimpiyat kuralları geçerlidir ve yarışmalar 13 günde tamamlanır. Bilindiği üzere Akdeniz Oyunları’nın hepsine katılan Türkiye, 1971 yılında düzenlenen VI. Akdeniz Oyunları’na İzmir’de ev sahipliği yapmıştır.

Bu sene oyunları düzenlemeye hak kazanan Mersin’de müsabakalar 20 Haziran’daki açılış törenleri ile başlayacak ve 30 Haziran’daki kapanış törenleri ile son bulacaktır. Fakat futbol, basketbol ve jimnastik branşlarında eleme müsabakaları 18 Haziran’da başlayacaktır.

Oyunlar’da yer alan 32 branşın müsabakalarının çoğu Mersin’de yapılacak olup, kürek, kano, binicilik ve kadınlar hentbol müsabakalarının Adana’da yapılması planlanmaktadır.

Kürek müsabakaları açılış töreninin hemen ertesinde 21 Haziran 2013 (Cuma) günü eleme müsabakaları ile başlayacak, 23 Haziran 2013 (Pazar) final müsabakaları ile sona erecektir. Fakat bir kategoride 12’den fazla katılımcının olması durumunda, o kategoriye ilişkin müsabakaların 20 Haziran 2013 (Perşembe) başlaması planlanmaktadır.

Müsabakalar Adana Seyhan Baraj Gölü’nde, daha önce ulusal müsabakalarımızın da gerçekleştirildiği parkurda gerçekleştirilecektir. Ek kayıkhane yapımı, çevre düzenlemesi, parkurun uluslar arası standartlara uyumu gibi çalışmalar ve ihale süreçleri hali hazırda devam etmektedir. Sporcuların konaklayacağı tesislerin inşaatı ise tamamlanmış olup, Çukurova Üniversitesi kampüs alanı içerisinde yer alacaktır, dolayısı ile yarış alanına 5 dakika mesafededir.

Akdeniz Oyunları’nda yer alacak kategori ve tekne sınıfları şu şekildedir (ICMG’nin 7 Eylül 2012 tarihlerinde gerçekleştirdiği toplantıda onayladığı şekliyle) :

Büyükler: Tek Çifte (1X), İki Çifte (2X), Dümencisiz İki Tek (2-)

Büyük Bayanlar: Tek Çifte (1X)

Hafif Kilo Erkekler: Tek Çifte (1X), İki Çifte (2X)

Hafif Kilo Bayanlar: Tek Çifte (1X), İki Çifte (2X)

NOT: Akdeniz Oyunları kurallarına göre erkekler kategorisinde sekiz, bayanlar kategorisinde ise altıdan az katılımcı olması halinde o kategorideki yarışlar iptal edilecektir.

Yarışların mesafesi 2000 m. dir.

———————————————————————————————

Kürek Takımı Antrenör ve Sporcu Kadrosu Güncellendi:

http://www.galatasaray.org/susporlari/pages/kurek_takimi.php

———————————————————————————————-

Vefat

Eski Milli Sporcularımızdan Barbaros Mumcuoğlu’nun ağabeyi Recep Ocandan vefat etmiştir. Merhuma tanrıdan rahmet, geride kalanlara sağlık ve sabır diliyoruz.

———————————————————————————————-

SUTOPU

4. Maçımız: Galatasaray 4-6 A-HID Szeged beton

 

Sutopu erkekler

Galatasaray Erkek Sutopu Takımı, 2012-2013 LEN Şampiyonlar Ligi D Grubu dördüncü maçında Macaristan temsilcisi A-HID Szeged Beton ile 28 Kasım 2012 tarihinde karşılaştı. Takımımız, Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu’ndaki mücadeleden 6-4’lük skorla mağlup ayrıldı.

LEN Şampiyonlar Ligi D Grubu’nun diğer maçında Almanya temsilcisi Wasserfreunde Spandau 04 Berlin, evinde ağırladığı Romanya’dan CSM Digi Oradea’yı 15-13’lük skorla yenerek ilk puanlarını aldı.

3. Maçımız: CSM DIGI Oradea 11-8 Galatasaray

Galatasaray Sutopu Takımı, 2012-2013 LEN Şampiyonlar Ligi D Grubu üçüncü maçında Romanya temsilcisi CSM DIGI Oradea ile 14 Kasım 2012 tarihinde deplasmanda karşılaştı. Takımımız, havuzdan 11-8 yenik ayrılarak Şampiyonlar Ligi’ndeki ilk mağlubiyetini aldı.

Maç GSTV’den canlı olarak yayınlandı. Maçı canlı olarak hatasız takip eden spiker Can Erbesler’e bilgili ve mükemmel anlatımı için teşekkür ederiz.

————————————————————————————–

Gurup Dde son puan durumu: Szegedi (Macaristan) 12, Partizan Belgrade (Sırbistan) 7, Galatasaray (Türkiye) 4, CSM Oradea (Romanya) 3, Wasserfreunde Spandau 04 (Almanya) 3

Gurup A Vouliagemeni NC (Yunanistan) 15, Spartak Volgograd (Rusya) 12.

Gurup B: VK Jug Dubrovnik (Hırvatistan) 12, Olympikos Piraeus (Yunanistan) 9.

Gurup C: CN Atletic Barceloneta (İspanya) 12, Sintez Kasan (Rusya) 6.

————————————————————————————-

D Gurubu Maç Fikstürü:
19 Aralık 2012 A-Hid Szeged (Macaristan) – Galatasaray
9 Ocak 2013 Galatasaray – CSM DiGi Oradea (Romanya)
23 Ocak 2013 Spandau 04 Berlin (Almanya) – Galatasaray
6 Şubat 2013 Galatasaray – Vitbich Vitebsk (Belarus)
27 Şubat 2013 Galatasaray – Partizan-Raiffeisen Belgrade (Sırbistan)

—————————————————————————————–

Sutopu Kadınlar LEN Trophy Başladı

Sutopu Bayanlar

Kadınlar Sutopu LEN Trophy karşılaşmaları 21-25 Kasım 2012 tarihlerinde İspanya’nın Sevilla kantinde yapıldı. A gurubunda yer alarak beş günde sırasıyla H. GC Iraklis, WP DOS Hermanas, Shturm 2002, Otter London, Lille ve ZVL Leiden takımlarıyla altı maç yapan takımımız turnuvadan galibiyet alamadan ayrıldı.

——————————————————————————————-

YELKEN

Bölge Kupası 3. Ayak Yarışalrı Yapıldı

Yelken

Türkiye Yelken Federasyonu 2012 yılı etkinlik programının son hareketli salma yarışı olan Bölge Kupası 3. Ayak (Bölge 2) Yarışları 08 – 11 Kasım 2012 tarihleri arasında Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi ev sahipliğinde İstanbul’da yapıldı.

Yarışlarda sporcularımızdan Optimist sınıfında Can Pehlivan 2., Haluk Çalın da 4. olmuşlardır.

Laser 4.7 sporcumuz Mehmet Duran Dinç ise 7 yarıştan oluşan seride ikinci yarışta teknesindeki bir arızadan dolayı yarışı terk etmek zorunda kaldığından hem genel, hem de Junior birinciliğini kaçırmış 10. olarak yarışı bitirmiştir.

Sporcularımızı ve antrenörlerimizi tebrik ederiz.

————————————————————————————-

YÜZME

Yüzücülerimiz Türkiye’de Çiçeklerle Karşılandılar

Yüzücüler çiçeklerle

Avrupa Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nda başarılı sonuçlara imza atan yüzücülerimiz hava alanında çiçeklerle karşılandılar.

22-25 Kasım 2012   tarihlerinde Chatres-Fransa’da yapılan 26. Avrupa Büyükler Kısa Kulvar Yüzme   Şampiyonası’na 38 ülkeden 500 sporcu katıldı. Milli takım ile şampiyonaya   Galatasaraylı 11 sporcu iştirak etti.7 yüzücümüzün yarı final ve final yüzdüğü yarışlarda yüzme tarihimizin en   başarılı sonuçlarına imza atıldı.Yüzücülerimiz toplam 32 Yeni Türkiye Rekoru kırarak bir ilki başardılar. Sporcularımızdan   Kemal Arda Gürdal 10 rekor, Dilara Buse Günaydın 8 rekor, İskender Başlakov 8 rekor, Ceren Dilek 2 rekor, Doğa Çelik 2 rekor, Nezir Karap 1 rekor ve Alpkan Örnek 1 rekor ile yarışmalarda   başarılı oldular.Avrupa   Şampiyonasında Final ve Yarı Final yüzen sporcularımız aşağıdaki gibidir:http://www.galatasaray.org/susporlari/yuzme/haber/15184.phpAvrupa Şampiyonası 4. gün   sonuçları:http://www.galatasaray.org/susporlari/yuzme/haber/15177.php

Avrupa Şampiyonası 3. gün sonuçları:

http://www.galatasaray.org/susporlari/yuzme/haber/15171.php

Avrupa Şampiyonası 2. gün sonuçları:

http://www.galatasaray.org/susporlari/yuzme/haber/15149.php

Avrupa Şampiyonası 1. gün sonuçları:

http://www.galatasaray.org/susporlari/yuzme/haber/15140.php

Sporcularımızı ve Antrenörlerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

———————————————————————————-

Kısa Kulvar Ön Elem Yarışları Yapıldı

Tozkoparan
23-25 Kasım 2012 tarihlerinde İstanbul Tozkoparan Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan Kısa Kulvar Ön Eleme Yarışmaları’nda kulübümüzden Samet Alkan 3 Türkiye Rekoru kırarken, sporcumuz Kaan Özcan da 1 Türkiye Rekoru kırdı.

Samet Alkan 100m Karışıkta 1.00.49, 200m Karışıkta 2.09.19, 400m Karışıkta 4.33.66 ile, Kaan Özcan 200m Kelebekte 2.06.85 ile rekor kırdılar.

Sporcularımızı ve antrenörlerini kutlar başarılarının devamını dileriz.

—————————————————————————————–

Serbia Grand Prix Yüzme Yaışları Sonuçlandı

Serbia

8 Kasım 2012 tarihinde başlayan ve 11 Kasım 2012 tarihine noktalanan Serbia Grand Prix Yüzme Yarışları’na katılan sporcularımız 4. gün finallerinde 5 birincilik, 1 ikincilik ve 1 üçüncülük kazanırken bir de Yeni Türkiye Rekoru kırdılar.

Serbia Grand Prix 4. gün yarışları:

http://www.galatasaray.org/susporlari/yuzme/haber/14994.php

Serbia Grand Prix 3. gün yarışları:

http://www.galatasaray.org/susporlari/yuzme/haber/14985.php

Serbia Grand Prix 2. Gün Yarışları:

http://www.galatasaray.org/susporlari/yuzme/haber/14974.php

Serbia Grand Prix 1. Gün Yarışları:

http://www.galatasaray.org/susporlari/yuzme/haber/14959.php

Sporcularımızı ve antrenörlerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

—————————————————————————————

11-12 Yaş Cumhuriyet Bayramı Yüzme Yarışları Yapıldı

11-12 Yaş Cumhuriyet Bayramı Yüzme Yarışları Burhan Felek Yüzme Havuzu’nda yapıldı. Yarışlara 14 İstanbul takımı 268 sporcu ile katıldı. Takımımız 53 sporcu ile katıldığı yarışlarda 2 birincilik, 6 ikincilik ve 8 üçüncülük kazandı.

http://www.galatasaray.org/susporlari/yuzme/haber/14919.php

——————————————————————————————

11-12 Yaş Klasman Belirleme Yüzme Yarışları Yapıldı

İstanbul İl Yüzme Temsilciliği tarafından 16-17-18 Kasım 2012 tarihlerinde, Burhan Felek Yüzme Havuzu’nda 11-12 Yaş Klasman Belirleme Yüzme Yarışları 21 İstanbul takımından toplam 286 sporcunun katılımı ile yapıldı.

Galatasaray Yüzme Takımı 59 sporcu ile katıldığı yarışlarda 8 birincilik, 13 ikincilik ve 15 üçüncülük kazandı.

http://www.galatasaray.org/susporlari/yuzme/haber/15087.php

————————————————————————————–

Yüzme Milli Takımımız Mladost 2012 Uluslararası Yüzme Yarışları’na Katıldı

Yüzme Milli Takımımız Zagreb / Hırvatistan’da 3-4 Kasım 2012 tarihlerinde yapılan 40. Mladost 2012 Uluslararası Yüzme Yarışları’na katıldı.

Yarışlara ülkemizle birlikte Hırvatistan, Bosna Hersek, Rusya, Ukrayna, Sırbistan, Slovenya. Macaristan, İtalya milli takımları katıldı. Dokuz ülkeden 350 sporcunun katıldığı yarışlara kulübümüzden iki sporcu milli forma ile katıldı ve 4 Birincilik, 1 İkincilik, 2 Üçüncülük aldı.

Milli Takım Yükselti Kampı sonrası katıldığımız Uluslar Arası test yarışında sporcularımızı Avrupa Kısa Kulvar ve Dünya Kısa Kulvar Şampiyonaları öncesi gösterdikleri başarıları kutlar devamını dileriz.

http://www.galatasaray.org/susporlari/yuzme/haber/14911.php

—————————————————————————————-

Mustafa Kemal Atatürk Anısına VI. Master Yüzme Cumhuriyet Şampiyonası Ankara, 10-11 Kasım 2012

Master 10 Kasım
Galatasaray Master Yüzme Takımı yarışmalara bayanlarda Banu Vahapoğlu Akgün, Renin Gemicioğlu, Rabia Sevil Gemicioğlu, Dilek Gerez Turgay ve erkeklerde Murat Özüak, Sami Gemicioğlu, Emrah Gemicioğlu, Osman Zengin, Doğa Hallaçoğlu, Ali Mehdi ile katıldı.

Katıldıkları 35 yarışta 26 birincilik, 4 ikincilik alırken 12 bireysel ve 1 bayrak Türkiye Master rekoru ile 1 bireysel en iyi dereceye imza attılar.
Bayanlar: 6 rekor ve 1 en iyi derece, 12 birincilik
Erkekler: 6 rekor, 13 birincilik ve 1 ikincilik
Bayraklar: 1 rekor, 1 birincilik ve 3 ikincilik

Master yüzücülerimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

———————————————————————————–

Yüzme Takımı Kısa Kulvar Rekorlar Tablosu Güncellendi:

 

http://www.galatasaray.org/files/yuzme/2012-2013-KISA-KULVAR-REKORLARI-ERKEKLER.pdf

http://www.galatasaray.org/files/yuzme/2012-2013-KISA-KULVAR-REKORLARI-BAYANLAR.pdf

———————————————————————————-

 

Yüzme Takımı Sporcu Kadrosu Güncellendi:

http://www.galatasaray.org/susporlari/pages/yuzme_teknikkadro_sp.php

————————————————————————————

VEFAT

Galatasaray Spor Kulübü yüzücü ve sutopçu “monsieur” lakaplı kaleci Özcan Tomruk vefat etmiştir. Kendisine Allahtan rahmet ve yakınlarına baş sağlığı dileriz.

————————————————————————————-

Yüzme Dünyasından Haberler:

 

Türkiye Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası

 

20-23 Aralık 2012 tarihlerinde İstanbul Türkiye Yüzme Federasyonu Tozkoparan Yüzme Havuzunda gerçekleştirilecek olan 2012 Türkiye Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası programına ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayın.

————————————————

11. Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası İstanbul’da Yapılacak

Sinan Erdem

11. Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’nın maskotunun ”Badem” isimli Akdeniz foku olduğu açıklandı. TYF Başkan Vekili ve Organizasyon Komitesi Başkanı Onat Yıldırım, maskot seçimiyle ilgili olarak, ”Akdeniz foku nesli tükenmek üzere olan bir canlı. Bu maskotu seçerek, Akdeniz ülkelerinde de bu konu hakkında bir bilinç oluşturmak istedik” dedi.

Şampiyonaya özel parfüm-
Şampiyonaya özel parfümler üretildi. Şair Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun ‘İstanbul Destanı’ adlı şiirinden esinlenerek yapılan kokularda, erkek parfümü şişesinin üzerinde Galata Kulesi, kadın parfümü şişesinin üzerinde de Kız Kulesi’nin fotoğrafı bulunuyor.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda 12-16 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek 11. Dünya Kısa Kulvar Yüzme Şampiyonası’yla birlikte, İstanbul ilk kez yüzme branşında bir dünya şampiyonasına ev sahipliği yapacak. 161 ülkeden 900 sporcunun katılması beklenen şampiyonada, 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda madalya sevinci yaşayan Ryan Lochte, Federica Pellegrini, Frederic Bosquet, Lazslo Cseh, Cameron Van Der Burgh gibi yüzücüler de yer alacak.

Sinan Erdem Spor Salonu içerisine bu şampiyona için, 25 metre uzunluğunda 10 kulvarlı 1400 ton su alan bir yarışma havuzu, salonun dışına ise aynı boyutta ikinci bir ısınma havuzu inşa edildi.

—————————————————————————————-

BİLGİLENDİRME:

Kasım Ayı Divan Kurulu Toplantısı Yapıldı.

Divan Kurulu toplantıları Arşivi Hizmetinizde

2012 yılında yapılan tüm Divan Toplantıları Tutanaklarını aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz:

http://galatasaraydivankurulu.com/

—————————————————————————————-

Galatasaray Lisesi 531. Kuruluş yıldönümü kutlamaları 2 Aralık 2012 Pazar günü saat 10.00’da Lisede başlıyor.

—————————————————————————————-

Galatasaraylı Sporcular Derneğinin haber ve etkinliklerini aşağıdaki linklerdenn takip edebilirsiniz:

—————————————————————————————-

Eski Susporları Bültenleri için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

http://gssusporlari.wordpress.com/

—————————————————————————————

NOT: Bu Bültenleri almak istemiyorsanız susporlari@galatasaray.org adresine konu bölümüne NO yazılı bir boş mail atmanız yeterlidir.
Celal Gürsoy

SU SPORLARI İLETİŞİM KOORDİNATÖRÜ

Reklam