Galatasaray Spor Kulübü Su Sporları Şubeleri 9. Haber Bülteni

KÜREK                                                                                                                                                                                                                                      01.05.2012

Kadir Has Kupasını kazandık

Haliç Parkuru’nda yapılan 10. Kadir Has Üniversitesi Kürek Yarışları’nda 8 ayrı tekne sınıfında yapılan kulüp yarışlarına katılan ekiplerimiz, toplamda 4 kez ilk sırayı alarak Birincilik Kupası’nı kulübümüze kazandırdı.

Kulüpler arası puanlamada takımımız sekiz kulüp arasında 163 puanla birinci olurken Şişecam Çayırova 109 puanla ikinci ve Fenerbahçe 68 puanla üçüncü oldular.

Üniversiteler arası yarışmalarda yedi üniversite arasında Kadir Has Üniversitesi 134 puanla birinci oldu.

Derece alan ekiplerimiz:
Genç A Erkekler 4 Çifte: Caner Çelik, Deniz Karadayı, Onur Kayacan, Batuhan Çakıcı (1.)

Genç B Erkekler 4 Tek Dümencisiz: Ufuk İnci, Jeremy Amram, Eren Çakır, Yunus Tor (1.)

Genç A Erkekler 8 Tek: Batuhan Çakıcı, Yiğit Erten, Furkan Günaydın, Emre Vatansever, Şahin Günaydın, Ufuk İnci, Jeremy Amram, Ömer Günaydın, Dümenci: Atakan Ölmez (1.)

Büyük B Erkekler 8 Tek: Burak Yıldırım, Sezgin Günalp, Caner Çelik, Deniz Karadayı, Onur Kayacan, Koray Koçak, Doğancan Gür, Erdem Öztürk, Dümenci: Kaan Şahin (1.)

Genç B Erkeklerler 2x: (2.)

Hafif Kilo Erkekler 1x : (2.)

Sporcularımızı ve antrenörlerini kutlar başarılarının devamını dileriz.

——————-

KÖTÜ HABER

Olimpiyat seçmelerine hazırlanan Hafif Kilo İki Çifte ekibimizin hamlası Bayram Sönmez sakatlanarak sezonu kapattı. Üzgünüz…

——————-

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kupası Sonuçlandı

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kupası, Genç Bayanlar ve Erkekler Kategorisi Kürek Yarışmaları, 21-23 Nisan tarihlerinde Sapanca / Kırkpınar’da yapıldı.

– Genç A Erkekler ekibimiz altı yarışta 4 birincilik (2-, 4-, 4x, 8+) ve 2 ikincilik (1x, 2x) alarak topladıkları 155 puanla birinci sırada,

– Genç B Erkekler ekibimiz altı yarışta 3 birincilik (4-, 4x, 8+), 1 ikincilik (2-), 1 üçüncülük (1x) ve 1 dördüncülük (2x) alarak topladıkları 124 puanla birinci sırada,

– Genç C Erkekler ekibimiz üç yarışta 2 birincilik (2x, 4x) alarak topladıkları 56 puanla birinci sırada yer aldı ve Genç Erkekler kategorisinde 335 puanla klasman birincisi oldular.

Bayanlar Kategorisi’ndeki 9 yarıştan ise sadece bir tanesine katıldık. Bayanlar ve Erkekler puanları toplamında takımımız ikinci sırada yer aldı.

Sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutluyor önümüzdeki yarışlarda başarılar diliyoruz.

—————————

 Crotia Open Yarışları Tamamlandı

14 / 15 Nisan tarihlerinde Zagreb’te yapılan Uluslararası Croatia Open 2012 kürek yarışlarına 53 kulüp, 8 üniversite ve 8 ülkenin milli takımları katıldı.
Milli takımımızda, 10 Galatasaraylı sporcu yer aldı. Kürekçilerimizin yer aldığı ekiplerin dereceleri şöyle:

* 1x Genç A Erkekler – Burak Acar – Final A (7.)
* 4- Genç A Erkekler – Koray Koçak/Onur Kayacan/Caner Çelik/Deniz Karadayı – Final A (4.)
* 1x Büyük A Erkekler – Hüseyin Kandemir – Final B (2.)
* 2x Hafif Kilo Büyük A Erkekler – Bayram Sönmez/ Barbaros Gözütok – Final A (2.)
* 2x Hafif Kilo Büyük A Erkekler – Enes Kuşku / Nadir Şahin – Final B (3.)

Sporcularımızı ve antrenörlerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

————————-

Kürek Şubesinin Duayenlerinden Şahap Kocatopçu’yu kaybettik. Merhuma Rahmet, yakınlarına sağlık ve sabırlar dileriz.

—————————-

Kürek Dünyasından:

Resim: 2012 Londra Olimpiyatlarına katılacak olan Alman Milli Takım Sekiz Tek Ekibi

2012 yılı FISA Programına göre önemli yarışlar aşağıdaki gibidir.

Worldcup 1, Belgrad, 04 – 06.05.2012

Olimpiyat Seçmeleri Luzern, 20 – 23.05.2012

Worldcup 2, Luzern, 25.-27.05.2012

Worldcup 3, Münih, 15.-17.06.2012

U23 Dünya Şampiyonası, Trakai (Litvanya), 11 – 15.07.2012

Olimpiyat Oyunları, Londra, 28.07 – 04.08.2012

Dünya Şampiyonası (Büyükler ve Gençler), Plovdiv (Bulgaristan), 15 – 19.08.2012

Avrupa Şampiyonası, Varese (İtalya), 14 – 16.09.2012

————————–

 

SUTOPU

Galatasaray 9 – 6 ASSK

29 Nisan 2012 Pazar günü yapılan Sutopu Deplasmanlı 1. Lig karşılaşmasında ASSK karşısında havuzdan 9-6 galip ayrıldık.

Galatasaray 14 – 7 Kınalıada

25.04.2012 tarihinde yapılan Sutopu Deplasmanlı 1. Lig karşılaşmasında Kınalıada karşısında havuzdan 14-4 galip ayrıldık.

Sporcularımızı ve teknik heyeti kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

————————————

Gençler Ligi devam ediyor

Sutopu Gençler 1. lig 2. Devre 2. Bölüm maçları 14-15 Nisan tarihlerinde Ataköy olimpik Havuzunda oynandı. Takımımızın oynadığı maçların neticeleri şöyle:

 

Galatasaray 7 – 2 ESTİ

Galatasaray 17 – 2 Tofaş

Galatasaray 6 – 6 ENKA

Galatasaray 10 – 10 ASSK

Sporcularımızın ve Teknik Heyetin başarılarının devamını dileriz.

——————————–

Sutopu Dünyasından:

2012 Londra Olimpiyatlarında Sutopu karşılaşmaları iki ayrı kategoride 29 Temmuz ile 12 Ağustos arasında yapılacak. Olimpiyatlarda Kadınlarda sekiz ülke, Erkeklerde on iki ülke katılacak.

Kadınlarda katılacak ülkeler: İngiltere, Amerika, Çin, Avustralya, İspanya, İtalya, Rusya ve Macaristan.

Resim: 2012 Olimpiyatlarında Sutopu karşılaşmalarının yapılacağı “Water Polo Arena”

Erkeklerde katılacak ülkeler: Sırbistan, İtalya, Hırvatistan, Macaristan, İngiltere, Amerika, Kazakistan, Avustralya, Karadağ, İspanya, Yunanistan ve Romanya.

Her iki kategoride de Afrika’dan ülke bulunmuyor.

——————————–

 

YELKEN

Kaptan İlhan Özerdem Kupası yelken yarışları sonuçlandı.

28-29 Nisan 2012 tarihlerinde Tuzla parkurunda yapılan İTÜ Denizcilik Fakültesi Kaptan
İlhan Özerdem Kupası yelken yarışları sonuçlandı.
Optimist sınıfında 43 sporcunun yarıştığı müsabakalarda optimist takımımız Genel Bayan ve Junior dallarında aşağıdaki dereceleri almışlardır:
 
Optimist Genel
 
1.Can Pehlivan
2.Zorbey Pekiner
3.Haluk Çalın
4.Doğukan Aras

 
Optimist Bayan
 
1.Aleyna Pekiner
3.Ece Asya İkizler
4.Ecenaz Karamağara

 
Optimist Junior
 
1.Zorbey Pekiner
3.Can Dilikoğlu
4.Sarp Yetginer
 

Sporcularımızı ve Optimist Sınıf Antrenörümüz Emin Tuğkan Kandemir’i kutlar başarılarının devamını dileriz.

———————————–

İstanbul Windsurf İl Birinciliği Yarışları Yapıldı

 

14-15 Nisan 2012 tarihlerinde Caddebostan Parkuru’nda yapılan İstanbul Windsurf İl Birinciliği Yarışları’nda kulübümüz sporcularından:

Simla Çilingiroğlu RSX sınıfında hem erkeklerde hem de bayanlarda 1.

Onur Cavit Biriz Techno 293 sınıfı U-15 kategorisinde 3.
Derin Günenç Techno 293 sınıfı U-17 kategorisinde 3. olmuşlardır.

Sporcularımızı kutlar ve başarılarının devamını diler, Antrenörümüz Ferit Ercan’a emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

———————————-

Easter Regatta Sonuçlandı

Türkiye Yelken Federasyonu 2012 Yılı Faaliyet Programı’nda bulunan Easter Regatta 05 – 08 Nisan 2012 tarihleri arasında Portoroz – Slovenya’da yapıldı.

Kulübümüz Optimist B takımının tecrübe ve yarış kabiliyetini artırmaya yönelik olarak katıldığımız ilk yurtdışı teması sonucunda sporcularımızın aldığı dereceler aşağıdaki gibidir:

Optimist ( 9 Ülke, 355 Katılımcı )
  99. Ali Zorbey Pekiner
111. Aleyna Pekiner
198. Berkan Gedik
218. Ece Naz Karamağra
229. Fevzi Mustafa Durgun
271. Ece Asya İkizler

Sporcularımıza Tuğkan Kandemir antrenör olarak nezaret etmiştir.

——————————————————

Sporturist A.Ş. Yarışları Sonuçlandı

7-8 Nisan 2012 tarihinde Caddebostan parkurunda yapılan Sporturist A.Ş Kupası Yelken Yarışları sonuçlandı.

Yarışlarda Optimist, Laser 4.7 ve Pirat sınıflarında mücadele eden sporcularımızdan:

Optimist sınıfı genelde Can Pehlivan birinci,

Pirat sınıfında mücadele eden Çağlan Kuruner – Caner Özkan ikilisi birinci,

Optimist Junior sınıfında Sarp Kanat Yetginer ikinci oldular.

Sporcularımızı ve teknik ekibimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

————————————————–

Yelken Dünyasından

Resim: Olimpiyatlarda yarışacak tekne sınıfları: Soldan Sağa: RS:X, Laser Radial, Laser, Finn, 470er, 49er, Elliott, Starboot

2012 Olimpiyatlarında Yelken yarışlarında 136 Kadın ve 228 Erkek toplam 380 sporcu yarışacak. Her ülke her tekne sınıfında bir ekiple temsil edilecek. Bu her ülkenin en fazla 16 sporcu getirebileceği anlamına geliyor. İngiltere ev sahibi olarak bütün tekne sınıflarına katılma hakkına sahip. 2011 yılında Avustralya-Perth’te yapılan Dünya şampiyonasında katılmaya hak kazanan sporcuların %75’i seçilmiş durumda. Geri kalan kontenjan için seçmeler devam ediyor.

———————————————–

 

YÜZME

Devlet Bakanı Egemen Bağış’tan Dilara Buse Günaydın’a Kutlama

  

12 –14 Nisan 2012 Tarihleri arasında Hollanda’da yapılan Swim Cup Eindhoven 2012 Yüzme Müsabakaları’nda göstermiş olduğu başarı ve rekorlarından dolayı sporcumuz Dilara Buse Günaydın’a Devlet Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış tarafından kutlama ve tebrik mektubu gelmiştir.

Sporcumuzu kutlar başarısının devamını dileriz.

——————————————-

44. “CIJ Meet Lüksemburg” Yüzme Yarışlarında 10 Madalya kazanıp, 4 Türkiye Rekoru kırdık

 

27-28-29 Nisan 2012 tarihlerinde yapılan 44. “CIJ Meet Lüksemburg” yüzme yarışlarına kulübümüz sporcularından Kaan Özcan, Samet Alkan, Mehmet Aksel Aytaç ve Antrenörümüz Fatih Kurt ile katıldık.

Sporcularımız kategorilerinde bir yaş büyük sporcularla mücadele etmelerine rağmen tüm yarışlarda en iyi derecelerini yüzerek ilk 3 sırada yer almayı başardılar. 4 altın, 4 gümüş ve 2 bronz madalya alarak toplamda 10 madalya kazanma başarısını gösterdiler. Ayrıca 4 Türkiye rekoru kırarak bizleri gururlandırdılar.

Yarış detayları aşağıdaki gibidir:

27.04.2012 Cuma

400m. Karışık Seçme

Kaan Özcan    04:51,91

Samet Alkan   04:57,40

28.04.2012 Cumartesi Sabah (Seçmeler)

400m. Serbest Seçme

Samet Alkan   04:26,46

200m. Kelebek Seçme

Kaan Özcan    02:12,50          Yeni Türkiye Rekoru

200m. Sırtüstü Seçme

Aksel Aytaç    02:19,75

28.04.2012 Cumartesi Akşam (Finaller)

400m. Serbest Final

Samet Alkan   04:17,96          (2.)

200m. Kelebek Final

Kaan Özcan    02:12,68          (1.)

200m. Sırtüstü Final

Aksel Aytaç    02:20,63          (3.)

400m. Karışık Açık Yaş Final

Samet Alkan   04:49,34          (3.) –   Yeni Türkiye Rekoru

Kaan Özcan    04:50,08          (4.)

29.04.2012 Pazar Sabah (Seçmeler)

200m. Serbest Seçme

Kaan Özcan    02:07,36

100m. Sırtüstü Seçme

Aksel Aytaç    01:05,55

200m. Kurbağalama Seçme

Samet Alkan   02:36,93

100m. Kelebek Seçme

Kaan Özcan    00:59,99          Yeni Türkiye Rekoru

Aksel Aytaç    01:01,30

200m. Karışık Seçme

Samet Alkan   02:21,39

29.04.2012 Pazar Akşam (Finaller)

200m. Serbest Final

Kaan Özcan    02:02,18          (2.)

100m. Sırtüstü Final

Aksel Aytaç    01:04,52          (2.)

200m. Kurbağalama Final

Samet Alkan   02:32,63          (1.)

100m. Kelebek Final

Kaan Özcan    00:59,76          (1.) –   Yeni Türkiye Rekoru

Aksel Aytaç    01:00,95          (2.)

200m. Karışık Seçme

Samet Alkan   02:16,68          (1.)

10 Madalya kazanıp, 4 Türkiye Rekoru kıran üç sporcumuzu ve Teknik Heyeti kutlar, başarılarının devamını dileriz.

——————————–

Kresevac / Sırbistan’da düzenlenen 2012 Balkan Gençler Yüzme Şampiyonası sonuçlandı.

Teknik Neticeler:

Gülşah Sude Özgen 200mt Kurbağalama 2.36.73 (1.) 15-16 Yaş Türkiye Rekoru

Gülşah Sude Özgen 100mt Kurbağalama 1.13.85 (1.)

Gülşah Sude Özgen 50mt Kurbağalama 34.01 (1.)

Gülşah Sude Özgen 4x100mt Karışık Bayrak 4.20.35 (1.) Balkan Rekoru

Kaan Türker Ayar 100mt Kelebek 57.71 (6.)

Kaan Türker Ayar 100mt Serbest 54.20 (10.)

Kaan Türker Ayar 50mt Kelebek 26.86 (10.)

Kaan Türker Ayar 4x100mt Karışık Bayrak 3.58.65 (5.)

Kaan Türker Ayar 400mt Serbest 4.14.77 (9.)

Kaan Türker Ayar 4x100mt Serbest Bayrak 3.30.51 (2.)

Ferdi Sporcularımız :
Sedef Sezginer 200mt Karışık 2.27.60 (4.)

Sedef Sezginer 800mt Serbest 9.55.08 (8.)

Sedef Sezginer 4x200mt Serbest Bayrak 8.50.60 (3.)

Sedef Sezginer 400mt Karışık 5.18.04 (6.)

Sezen Nur Kurnaz 50mt Serbest 28.02 (7.)

Sezen Nur Kurnaz 200mt Kurbağalama 2.50.53 (8.)

Sezen Nur Kurnaz 100mt Kurbağalama 1.17.05 (4.)

Sezen Nur Kurnaz 50mt Kurbağalama 34.57 (2.)

Sporcularımızı ve Teknik Heyeti kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

————————————-

Yüzücülerimiz Milli Takım Seçme Yarışları’na Katılacaklar

Galatasaray Yüzme Şubesi 02-06 Mayıs 2012 tarihlerinde İTÜ Olimpik Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek olan Milli Takım Seçme Yarışları’na katılacak.

Olimpiyat seçmeleri mahiyetinde akredite olan bu yarışlarda her gün sabah saat 09.00’da elemeler, öğleden sonra 16.00’da finaller yapılacaktır.

Sporcularımıza ve teknik heyetimize başarılar diliyoruz

—————————————–

Marmaris 23 Nisan Yüzme Festivali Raporu

20-22 Nisan 2012 tarihinde Marmaris Belediyesi Yüzme Havuzu’nda düzenlenen 11 – 12 Yaş Erkek – Bayan 23 Nisan Yüzme Festivali’ne 29 sporcu ile katıldık.

Yarışmalarda 5 Birincilik, 6 İkincilik ve 6 Üçüncülük kazandık.

Dereceye giren sporcularımız ve yarış detayları aşağıdadır:

BRANŞ

YAŞ

İLK 3

SPORCULAR

50m KELEBEK

11

2

ZEYNEP KURBANZADE

100m KELEBEK

11

3

ZEYNEP KURBANZADE

50m KURBAĞALAMA

11

1

GÜLSER ÖZEL

100m KURBAĞALAMA

11

1

GÜLSER ÖZEL

200m KURBAĞALAMA

11

2

GÜLSER ÖZEL

100m KURBAĞALAMA

11

1

DEMİRKAN DEMİR

200m KURBAĞALAMA

11

1

DEMİRKAN DEMİR

50m KURBAĞALAMA

11

1

DEMİRKAN DEMİR

200m KARIŞIK

11

2

DEMİRKAN DEMİR

200m KURBAĞALAMA

11

3

ORKAN AKDOĞAN

200m SERBEST

12

3

M.SUDE GONCA

200m KELEBEK

12

2

M.SUDE GONCA

100m KELEBEK

12

2

M.SUDE GONCA

200m KARIŞIK

12

3

M.SUDE GONCA

200m KELEBEK

12

3

ADA UÇAR

200m SIRTÜSTÜ

12

3

İ. ZEYNEP BAYRAMİÇLİ

400m SERBEST

12

2

EZGİ YILMAZ

4x50m KARIŞIK BAYAN BAYRAK

11

1

BEYZA-GÜLSER-ZEYNEP-SENA

4x50m SERBEST BAYAN BAYRAK

11

2

GÜLSER-SENA-CEYDA-ZEYNEP

Sporcularımızı ve Antrenörleri Fatih Kurt ile Duygu Karadağ’ı kutlar başarılarının devamını dileriz.

————————————

Burcu Dolunay, Dilara Buse Günaydın, Kemal Arda Gürdal ve Ömer Aslanoğlu Olimpiyat B Barajını geçtiler.

21-22 Nisan 2012 tarihlerinde Stockholm’de yapılan İsveç Grand Prix 4 yarışlarına yedi yüzücü ile katıldık.

Burcu Dolunay 4 Türkiye Rekoru kırarken 50 m Serbest’te 25.90 ve 100 m Serbest’te 55.76 ile Olimpiyat B barajını geçerken, aynı barajı Dilara Buse Günaydın ise 100 m Kurbağalama’da 1.09.48 ile ve 200 m Kurbağalama’da 2.29.59 ile geçti.

Daha önce barajı geçen Kemal Arda Gürdal ve Ömer Aslanoğlu ile birlikte dört sporcumuz Olimpiyat B barajını geçmiş bulunuyor.

Sporcularımız, Stockholm’deki yarışlar toplamında ise 1 Altın – 5 Gümüş – 5 Bronz madalya kazandılar. Bu yarışlarda aldığımız dereceler şu şekilde:

Adı Soyadı                             Mesafe                                   Derece                        Final

Dilara Buse Günaydın            50m Kurbağalama     32.73  

Dilara Buse Günaydın            100m Kurbağalama   1.10.10                       1.09.48 (2.)

Dilara Buse Günaydın            200m Kurbağalama   2.39.31                       2.29.59 (2.)

Burcu Dolunay                       50m Serbest               25.94 (YTR)     25.90 (3.) YTR

Burcu Dolunay                       100m Serbest             56.27 (YTR)     55.76 (3.) YTR

Güven Duvan                          50m Kelebek              26.44  

Güven Duvan                          100m Sırtüstü             59.06               57.58 (6.)

Güven Duvan                          50m Sırtüstü               26.82               26.96 (4.)

Ömer Aslanoğlu                     50m Kurbağalama     29.06               28.91 (3.)

Ömer Aslanoğlu                     100m Kurbağalama   1.04.71            1.03.80 (2.)

Timur Dellaloğlu                    200m Kurbağalama   2.21.16            2.20.80 (2.)

Timur Dellaloğlu                    400m Karışık                                      4.31.24 (1.)

Timur Dellaloğlu                    100m Kurbağalama   1.06.50            1.05.67 (7.)

Kemal Arda Gürdal                100m Serbest             51.65               51.19 (5.)

Kemal Arda Gürdal                200m Serbest             1.54.65            1.53.86 (3.)

Kemal Arda Gürdal                50m Serbest               23.79               23.63 (6.)

Kemal Arda Gürdal                50m Sırtüstü               26.83  

İskender Başlakov                  50m Kelebek              25.47               25.05 (4.)

İskender Başlakov                  100m Sırtüstü             58.26               57.29 (3.)

İskender Başlakov                  50m Sırtüstü               26.90               26.59 (2.)

İskender Başlakov                  50m Serbest               23.74               23.49 (4.)

Sporcularımızı, Teknik Heyeti ve emeği geçen kişileri kutlar başarılarının devamını dileriz.

———————————

7 – 8 – 9 Yaş Teşvik Yarışları Yapıldı

15 Nisan 2012 Pazar günü Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Havuzunda Canan Ateş anısına düzenlenen 7 – 8 – 9 Yaş Teşvik Yarışları’na 10 takım katıldı.


91 sporcu ile katıldığımız yarışlarda 11 Birincilik – 13 İkincilik – 10 Üçüncülük kazandık.

İlk üçe giren sporcularımız aşağıdaki gibidir:

BRANŞ

YAŞ

İLK 3

SPORCULAR

25 MT SIRT ERKEK

7

1

MEHMET KOÇ

25 MT SIRT ERKEK

7

2

ARDA YARKATAŞ

25 MT SIRT ERKEK

7

3

DENİZHAN GÖNÜLLÜOĞLU

25 MT SERBEST ERKEK

7

1

MEHMET KOÇ

25 MT SIRT ERKEK

7

3

MEHMET KOÇ

25 MT SIRT BAYAN

8

1

BERİL AYDINLIK

25 MT KURBAĞA BAYAN

8

2

MELİSA ATAK

25 MT KURBAĞA ERKEK

8

2

GÖRKEM GÜRPINAR

25 MT SERBEST ERKEK

8

2

ARCA NAMLISARAÇ

50 MT KELEBEK BAYAN

9

1

BERFİN KARABEY

50 MT KELEBEK BAYAN

9

2

YAREN KARABEY

50 MT KELEBEK BAYAN

9

3

İREM YEŞİLÇİMENLİ

50 MT KELEBEK ERKEK

9

1

EGE GÜLCE

50 MT KELEBEK ERKEK

9

2

ÖMER FARUK ÖZER

50 MT SIRT BAYAN

9

1

SELİN ŞAHİN

50 MT SIRT BAYAN

9

2

AYMİRA SEZGİN

50 MT SIRT BAYAN

9

3

DURU OKAY

50 MT SIRT ERKEK

9

2

GÖKTUĞ ÇETİNER

100 MT KARIŞIK BAYAN

9

1

BERFİN KARABEY

100 MT KARIŞIK BAYAN

9

2

SELİN ŞAHİN

100 MT KARIŞIK BAYAN

9

3

İPEK GÜNEŞ

100 MT KARIŞIK ERKEK

9

1

EGE GÜLCE

100 MT KARIŞIK ERKEK

9

2

GÖKTUĞ ÇETİNER

100 MT KARIŞIK ERKEK

9

3

YAVUZHAN SARIOĞLU

50 MT KURBAĞA BAYAN

9

2

YAREN KARABEY

50 MT KURBAĞA BAYAN

9

3

YAZ UÇAR

50 MT KURBAĞA ERKEK

9

3

EGE BARTU

50 MT SERBEST ERKEK

9

1

EGE BARTU

50 MT SERBEST ERKEK

9

2

ÖMER FARUK ÖZEN

50 MT SERBEST ERKEK

9

3

GÖKÇE İLBASMIŞ

50 MT SERBEST BAYAN

9

1

AYMİRA SEZGİN

50 MT SERBEST BAYAN

9

2

İPEK GÜNEŞ

50 MT SERBEST BAYAN

9

3

ZEYNEP SADIKOĞLU

8*25 SERBEST BAYRAK

8

2

BERYA-GÖRKEM-YONCA-BATU-DAMLA-ARCA-EZGİ-AHMET

8*50 SERBEST BAYRAK

9

1

ZEYNEP -GÖKTUĞ-AYMİRA-EGE-SELİN-YAVUZHAN-BERFİN-ÖMER

Sporcularımızı ve antrenörleri Elif Yılmaz, Nazlı Uzman, Erhan Çembertaş, Begüm Pişkintaş ve Sezar Algül’ü kutlar, başarılarının devamını dileriz.

—————————————

Swim Cup Eindhoven Yarışlarında Gümüş Madalya

12-15 Nisan 2012 tarihlerinde Hollanda’da yapılan Swim Cup Eindhoven yarışlarında Dilara Buse Günaydın 200mt kurbağalamada 2.29.20’lik Türkiye Rekoru derecesi ile gümüş madalya kazanmıştır.

Bu derecesi ile Olimpiyat B barajını geçen Dilara Buse Günaydın 50mt Kurbağalamada ise 2 kez Türkiye rekoru kırarak 32.23 ile 4.lük kazanmıştır.

Swim Cup Eindhoven 2012 Yüzme Yarışları’nın son gününde Dilara Buse Günaydın 100 mt kurbağalamada 1.09.91 ve 1.09.27’lik dereceleri ile 2 yeni Türkiye Rekoru daha kırdı. Her iki derecesi ile Olimpiyat B barajını geçen sporcumuz finalde 4. oldu.

Adı Soyadı – Mesafe – Final

Dilara Buse Günaydın – 50mt Kurbağalama – 32.23 (4) YTR
Dilara Buse Günaydın – 200mt Kurbağalama – 2.29.20 (2) YTR
Burcu Dolunay 50mt Serbest 26.07 (12.)
Güven Duvan – 100mt Sırtüstü – 57.90 (11)
Güven Duvan – 50mt Sırtüstü 26.79 (7.)
Ömer Aslanoğlu – 50mt Kurbağalama – 28.68 (8)
Ömer Aslanoğlu – 1.03.61 (10.)

Timur Dellaloğlu – 200mt Kurbağalama – 2.19.50 (8)
Timur Dellaloğlu – 1.05.89 (19.)

Timur Dellaloğlu – 400mt Karışık 4.32.07 (6.)
Kemal Arda Gürdal – 100mt Serbest – 50.96 (6)
Kemal Arda Gürdal – 200mt Serbest 1.52.32 (7.)

Kemal Arda Gürdal – 50mt Serbest 23.18 (10.)
Kemal Arda Gürdal – 50mt Sırtüstü 26.60 (9.)
İskender Başlakov – 100mt Sırtüstü – 57.17 (10.)
İskender Bashlakov – 50mt Sırtüstü 26.55 (5.)

Organizasyon boyunca 5 Türkiye Rekoru kıran Dilara Buse Günaydın’ı tebrik eder, yarışmalara katılan ve en iyi derecesini yüzen tüm sporcularımızı kutlarız.

—————————-

Yüzme dünyasından

2012 Olimpiyatlarında yüzme yarışları Aquatic Center içindeki 50 metrelik havuzda yapılacak. 28 Temmuz’dan 4 Ağustos’a kadar sürecek yarışlarda 17’si Kadınlar, 17’si erkekler olmak üzere 34 kategoride yarışılacak. Ayrıca 9 ve 10 Ağustos tarihlerinde Hyde Park’da Kadınlar ve Erkekler için 10 kilometrelik iki Açık Su yüzme yarışı yapılacak.  Londra yüzme yarışlarında 2008 Pekin Olimpiyatlarının programı hiç değiştirilmeden aynen tekrarlanacak.

——————————-

KALAMIŞ TESİSLERİNDE İNŞAAT SÜRÜYOR

 

 

Resimler 30.04.2012 Pazartesi günü çekilmiştir.

BÜLTEN9, 1 Mayıs 2012 Salı günü yayınlanmıştır.

Reklamlar