Galatasaray Spor Kulübü Su Sporları Şubeleri 1. Haber Bülteni (2 Kasım 2011)

YÜZME

Burhan Felek Spor Kompleksi içindeki Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme havuzunda faaliyet göstermekte olan Yüzme Şubesi bünyesinde 295 aktif sporcu bulunmaktadır. Ayrıca 285 adet kursiyer haftanın belirli günlerinde havuzda eğitim almaktadır. Alt Yapıda da 6 / 9 yaş arasında 116 sporcumuz vardır.

Yüzme okulu çalışmalarımıza çok daha fazla talep olmasına rağmen kulübümüze gelir sağlayan bu fırsatı ne yazık ki kullandığımız havuzda kulvar sayısı G.S.İ.M. tarafından kısıtlanmış olduğu için değerlendirememekteyiz.
Bu sene transfer ettiğimiz 17 sporcunun bonservis ve diğer giderleri Sayın Ergun Gürsoy’un sponsorluğu sayesinde gerçekleştirildi.  Kendisine teşekkürü bir borç biliyoruz.

Önümüzdeki şampiyonalarda bütün kategorilerde takım şampiyonluğu hedeflenerek çalışmalar devam etmektedir.
Havuzumuzda günde 700 civarında sporcumuz antrenman yapmaktadır. Aktif sporcularımızın çalışmalarız sabah saat 05:45’de başlayıp akşam 19:30’a kadar devam etmektedir.

Daha rahat ve verimli bir ortamda çalışabilmek için Kalamış tesislerimizin hizmete girmesini sabırsızlıkla beklemekteyiz.

KÜREK

Küçükçekmece kürek tesislerinde faaliyet gösteren Şubemiz, 2011-2012 sezonuna 50 lisanslı Sporcusu ile çalışmalara başlamıştır. Bunlardan Erkeklerde

16 sporcumuz BÜYÜK A ve B sınıfında,

18 sporcumuz GENÇ A,

14 sporcumuz  GENÇ B ve

1 sporcumuz  GENÇ C sınıfındadır.

Bayanlarda;

1 sporcumuz Büyük A,

4 sporcumuz GENÇ A,

1 sporcumuz GENÇ B sınıflarında bulunmaktadır.

Ayrıca alt yapıda GENÇ C ve GENÇ B sınıfına aday 17 sporcumuz vardır.

Bu sezon, Sakarya Su Sporları Kürek İhtisas Kulübünden 11, Şişecam Çayırova Kulübünden 1 Sporcu transfer edilerek takımımızı daha da güçlendirilmiştir.

Transfer edilen 7 sporcu Büyük A ve B, 5 sporcu ise GENÇ A kategorisindedir. 5 sporcu aynı zamanda Hafif kilo dur. Boylarının ortalaması 1.90’dır.

Bu sene teknik kadromuz : 

Teknik Sorumlu ve Genç Takımlar Antrenörü  Mehmet Mumcuoğlu,  Büyük A , B Erkek Takım Antrenörü Nikolay Vassilev, Genç A ve B Takımlar Antrenörü  Maksim Parmanov, Yardımcı Antrenör Gökhan Şahin, Alt Yapı Antrenörü  Candaş Adıgüzel, Bayan Takımlar Antrenörü  Ana Maria Apachitei.

Sakarya’dan transfer olan 11 sporcu, kadromuza dahil edilen (Kulübümüzde1998-2001 kürek çekmiş olan) Antrenör Gökmen Kaya tarafından Sapanca Gölü’nde antrenmanlarını sürdürecektir.

Sakarya Beden Terbiyesi İl Müdürlüğünün Tesisinin bulunduğu yerin yan tarafındaki eski

Metin Restauran’ın yeri olan boş arsaya da tesis yapılması düşünülmektedir.

SU TOPU
Gerçekleştirilen antrenör ve sporcu transferleri ile 2012 yılının LEN ve Avrupa’da başarılı takımını yarattığımızı düşünüyoruz. Yeni transfer edilen oyuncuların bir ekip olabilmesi
için gerekli zamanı sabırla geçirip şampiyonluk kupalarının devan edeceğine inanıyoruz.
Türk Milli takımının 5 oyuncusu kadromuzda bulunduğu için gururluyuz.
Altyapıyı güçlendirerek içimizden yetişen gençlerle uzun vadede büyük
takıma destek vermeyi planlıyoruz.

YELKEN

Galatasaray Kalamış Tesisleri bünyesinde konuşlanmış bulunan Yelken Şubemiz Optimist, Laser 4.7, Laser Radial, 420, Pirat, 29’er, Windsurf RSX, Windsurf Techno 293 ve muhtelif Yat sınıflarında 85 sporcu ile faaliyet göstermektedir.

Bunlardan 29’er ve 420 sınıfları 2011 yılı içinde şubemize kazandırılmıştır.

Son bir buçuk yıldır sürdürdüğümüz çalışmalar ve oluşturduğumuz antrenör kadrosu sayesinde başarı oranımız gözle görünür şekilde artmıştır. Yarıştığımız tüm sınıflarda yapılan Türkiye şampiyonalarında 3 Türkiye Şampiyonluğu, 1 Türkiye ikinciliği, 2 Türkiye üçüncülüğü alarak tüm sınıflarda Türkiye derecesi almış bulunmaktayız.

2011 yılında sporcularımızdan Simla Çilingiroğlu, Kutlay Hanlı, Deniz Bağcı, Kaan Tuna Levent Ahıskalı, Ceren Celayir, Haluk Çalın, Mehmet Dinç ülkemizi temsil etmek üzere milli takıma seçilmişlerdir

Optimist sporcumuz Haluk Çalın Balkan şampiyonasında 2. olarak büyük bir başarıya imza atmıştır.

2011 yılında sporcularımızın sezona hazırlık amacı ile kulüp imkanları ile İtalya’da, veli organizasyonu ile Fransa’da, sponsor desteği ile İspanya’da olmak üzere 3 yurt dışı temas gerçekleştirilmiştir.

2011 yılı bahar ve yaz döneminde kısıtlı alan ve imkanlarımıza rağmen açmış olduğumuz bahar ve yaz okullarında 37 kişi Optimist, 30 kişi Laser, 19 kişi Windsurf, 14 kişiye de yetişkin eğitimi olmak üzere 100 kişiye yelken eğitimi verilmiş, toplam 75.000 TL gelir elde edilmiştir.

Yeni sezona girerken çekek yerinin genişletilmesini, tesisimizin konteynır formatından kurtarılıp sosyal kapalı alanı olan ve ihtiyaca cevap verebilecek bir büyüklükte yapılandırılmasını, römorkumuzu çekecek bir minibüs alınmasını ve acil ihtiyacımız olan bazı teknelerin alınmasını diliyoruz.

Şubelerle ilgili güncel yarış ve aktivite haberlerini www.galatasaray.org sitemizden takip edebilirsiniz.