Galatasaray Spor Kulübü Su Sporları Şubeleri 15. Haber Bülteni

KÜREK                                                                                                    01.11.2012

Kürek Federasyonu Başkanını Seçiyor

Kürek Federasyonu seçimi 8 Kasım 2012 tarihinde Ankara’da yapılacak. Toplam 155 delegenin oy kullanacağı seçime şu anki Federasyon başkanı, FB eski kürek şubesi kaptanı İlhami İşseven, Hereke’li ve FB’li eski kürekçi Gökhan Çetinturk ve Çetin Öztürk katılacaktır.

Galatasaray’li eski kürekci ve halen GS Sicil Kurulu Genel Sekreteri olan Çetin Öztürk daha önce 2000-2004 ve 2006-2008 tarihleri arasında da Kürek Federasyonu başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Adaylara başarılar diliyoruz.

————————————–

Üniversiteler Arası Kürek Yarışları Yapıldı

Üniversiteler Arası Kürek Yarışları, 7-9 Eylül 2012 tarihlerinde (Rusya) Tataristan’ın Kazan şehrinde yapıldı. Uluslararası hakem brövesine sahip Galatasaray Divan Kurulu Üyesi, eski kürekçimiz Ahmet Şenkal, organizasyonda görev aldı.

“Universiade 2013” oyunlarının yapılacağı Kazan şehri bu yarışları bir deneme olarak görmekte ve önümüzdeki yıl yapılacak olan oyunlara eksiksiz olarak hazırlanmak istemekte. 2012 Üniversiteler Arası Kürek Yarışları için 17 ayda yapımı bitirilerek hazırlanan Avrupa’nın en yeni kürek parkurunda 26 ülkeden 278 sporcu 13 tekne sınıfında yapılan yarışlarda madalya için yarıştı. Türkiye’den katılım olmadı.

Altın, gümüş ve bronz madalyalar çok sayıda ülke tarafından paylaşılmış olmakla beraber, Almanya (3 altın), İtalya (2 altın, 2 gümüş, 1 bronz), Fransa (1 altın, 2 bronz), Polonya (1 altın, 1 gümüş, 2 bronz) en başarılı ülkeler olarak öne çıktılar

————————————————-

Kürek Takımı Kaptanını Seçti

Barbaros Gözütok, Kürek Şubesi Yönetimince, Galatasaray Kürek Takımı  Kaptanlığı’na getirildi. Barbaros sportif kişiliği ve Galatasaray sevgisi en üst düzeyde olan bir sporcumuzdur. Bu güne kadar 20 nin üzerinde Milli Formayı giymiştir. Marmara Spor Akademisi Antrenörlük Bölümü mezunudur.

Kendisine ve takımına başarılar diliyoruz.

1983 doğumlu Mustafa Barbaros Gözütok; 1999 senesinde,Sakarya’ da küreğe başladı ve aynı sene Galatasaray Kürek Takımına geldi.

Ulusal ve Uluslar Arası birçok müsabakada Kulübümüzü ve Ülkemizi  başarı ile temsil etti. En fazla 1x ve 4 x teknelerinde yarıştı. Yurt içinde hafif ve ağır kilo, yurt dışında sadece hafif kilo kategorilerinde yarışlara katıldı. 2005 yılından itibaren Milli Takım sporcusu olarak yarışlara katıldı. Yurt içinde 1x, 4x , 2x sınıflarında, Türkiye Şampiyonlukları var.

Önemli dereceleri :

2008-2009 yıllarında Avrupa Şampiyonasında 4- sınıfında, Dünya Şampiyonasında 4x sınıfında Dünya Beşinciliği,

2009 yılında Akdeniz oyunlarında 1x sınıfında Beşincilik,

2009 yılında Dünya Şampiyonasında 8+ sınıfında Dünya Yedincisi.

—————————————-

Kürek Takımından Bayram Tebriki:

(Takım kaptanı Barbaros Gözütok’un arkadaşları adına gönderdiği Bayram Tebriki aşağıdadır)

Galatasaray ailesinin en ufak bireyleri olarak biz; siz büyüklerimizin
Kurban Bayramını, Ülkemizin ve bir çatı altında toplandığımız
Galatasaray’ımızın adına, sizlerin desteğiyle ve beraberce nice
başarılar kazanmamız dileğiyle, sevgi ve saygıyla kutlarız.

(GALATASARAY KÜREK Şubesi, büyük takım sporcuları)

Cem YILMAZ
Ahmet YUMRUKAYA
Hüseyin KANDEMİR
Hakan ÖZCAN
Kaan ŞAHİN
Burak YILDIRIM
Bayram SÖNMEZ
Sezgin GÜNALP
Doğancan GÜR
Erdem ÖZTÜRK
Nadir ŞAHİN
Uğur ÖZCAN
Melihcan ÇETİNKAYA
Ali Numan ERUS
Cengizhan SUNGURLU
Mücahit SAĞLIK
Yiğit ARIN
Caner Çelik
Onur Kayacan
Koray Koçak
Enes Kuşku
Burak Acar
Ali Rahman HERSEKLİOĞLU
İsa SAY
Selman Can BURUŞOĞLU
Barbaros GÖZÜTOK

——————————————

Ana Maria Apachitei Oğultürk Coaches Conference’a katılıyor

Bayan Takımlar Antrenörümüz, Ana Maria Apachitei Oğultürk 1 – 4 Kasım 2012 tarihleri arasında, Limerick-IRELAND’da yapılacak olan FISA’nın düzenlediği Coaches Conference‘a katılacaktır. Antrenörümüz 1 Kasım 2012 günü Shannon’a uçacak, oradan organizasyon komitesi tarafından alınarak, Limeric’e ulaştırılacaktır.

—————————————

2013 Uluslar Arası Kürek Yarışları Takvimi

2013 yılı Uluslar Arası Kürek Yarışları Takvimi aşağıdaki gibidir:

Kürek Dünya Kupası I (Sidney): 22-24 Mart 2013
Avrupa Şampiyonası (Sevilla): 1-2 Haziran 2013
Akdeniz Oyunları (Mersin): 20-30 Haziran 2013
Kürek Dünya Kupası II (Eton): 21-23 Haziran 2013
Kürek Dünya Kupası III (Luzern): 13-14 Temmuz 2013
U23 Dünya Şampiyonası (Linz): 25-28 Temmuz 2013
Gençler Dünya Şampiyonası (Trakai): 8-11 Ağustos 2013
Dünya Şampiyonası (Changju): 24 Ağustos – 1 Eylül 2013

————————————————————–

Kürek Dünyasından haberler

 

 

2012 Olimpiyat Şampiyonu olan Almanya Sekiz Tek teknesine Olympia adı verildi. WILO firmasının sponsorluğunda olan yeşil renkli tekne 2009 yılından beri geçilmedi.

Alman Sekiz tek ekibinin elemanları iki hafta önce Dortmund Stadyumunda yapılmakta olan futbol karşılaşmasının devre arasında 80.000 kişinin önüne çıkarak alkışlandılar.

Almanya kürek tarihinde sekiz tek yarışının yeri çok önemli. Bu sınıfta Almanlar üç kez olimpiyat, onbir kez dünya şampiyonu oldular.

Frankfurter Germania 1869 Sekiz Tek ekibi Rhein Nehri üzerindeki Düsseldorf Limanında teknenin arkasında bağladıkları bir kayak üzerindeki dümenciyi çekerek 300 metre içinde 14 şamandırayı slalom yaparak geçtiler ve ZDF Televizyonunda yayımlanan Wetten Dass yarışmasında girdikleri iddiayı kazandılar. Yayını 14.5 milyon kişi izledi.

———————————————–

 

SUTOPU

Sutopu Takımımız Kampa Girdi

Sutopu takımımız, Romanya Şampiyonu CSM DIGI Oradea ile 14 Kasım 2012’de oynayacağı maç için kampa girdi.

Avrupa Sutopu Şampiyonlar Ligi D Grubu’ndaki ilk maçında Partizan Belgrad ile deplasmanda 5-5 berabere kalan ve Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Havuzu’ndaki ikinci maçında Spandau 04 Berlin’i 10-7 galibiyetle geçerek puan durumunu 4’e yükselten takımımız deplasmanda oynayacağı üçüncü maç için Antrenörümüz Petar Kovacevic ile kampa girerek çalışmalara başladı.

——————————————————-

Galatasaray 10-7 Spandau 04 Berlin

 

Sutopu Şampiyonlar Ligi Ön Elemeleri D Grubu’nda Galatasaray, ikinci maçında Almanya Şampiyonu Spandau 04 Berlin ile 20 Ekim 2012 günü karşılaştı.

Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Havuzu’nda yapılan karşılaşmayı 10-7 üstünlükle bitiren takımımız, puanını 4’e çıkarttı. Spandau 04 Berlin üçüncü maçında da havuzdan mağlubiyetle ayrılırken sıfır puanda kaldı.

Almanya Şampiyonu rakibimiz resmi web sitesinde İstanbul’a çok ümitli geldiklerini ama Galatasaray’ın kuvvetli orta sahasına karşı çözüm üretemediklerini, devreyi 5-1 geride geçince telaşlandıklarını, 3. Periyotta farkı azalttıklarını ama kalecilerinin penaltı kurtarmasının dahi sonuca etki etmediğini ve guruptan çıkmak için gerekli olan puanları İstanbul’un Asya kıtasındaki rakip havuzda bıraktıklarını yazdılar.

Maçın devreleri aşağıdaki gibi sonuçlandı:

1.devre: 2-1, 2. devre: 3-0, 3. devre: 2-4, 4. devre: 3-2

Sporcularımızı ve Antrenörlerini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

Spandau 04 Berlin maçı öncesinde LEN delegeleri, hakemler ve misafir takım yöneticilerine Galatasaray Kalamış Sosyal Tesislerinde bir öğlen yemeği verildi.

İlk dörde girmek için önemli bir adımı daha arkada bırakan Galatasaray Sutopu Takımı, üçüncü maçını 14 Kasım 2012 günü deplasmanda Romanya Şampiyonu CSM DIGI Oradea’ya karşı oynayacak.

————————————————

Sutopu Şampiyonlar Liginde D Gurubundaki rakiplerimiz:
A-Hid Szeged (Macaristan)
Partizan-Raiffeisen Belgrade (Sırbistan)
Spandau 04 Berlin (Almanya)
CSM DiGi Oradea (ROU)
Vitbich Vitebsk (Belarus) (Şampiyonadan ayrıldı)

Maç fikstürü:
26 Eylül 2012 Partizan-Raiffeisen Belgrade (Sırbistan) – Galatasaray (5-5)
6 Ekim 2012 Vitbich Vitebsk (Belarus) – Galatasaray (İptal)
20 Ekim 2012 Galatasaray – Spandau 04 Berlin (Almanya) (10-7)
14 Kasım 2012 CSM DiGi Oradea (ROU) – Galatasaray
28 Kasım Galatasaray – A-Hid Szeged (Macaristan)
19 Aralık 2012 A-Hid Szeged (Macaristan) – Galatasaray
9 Ocak 2013 Galatasaray – CSM DiGi Oradea (ROU)
23 Ocak 2013 Spandau 04 Berlin (Almanya) – Galatasaray
6 Şubat 2013 Galatasaray – Vitbich Vitebsk (Belarus)
27 Şubat 2013 Galatasaray – Partizan-Raiffeisen Belgrade (Sırbistan)

 ———————————————————-

Sutopu Federasyonu 3. Olağan ve Mali Genel Kurulu Yapıldı

Sutopu Federasyonu’nun 3. Olağan Mali ve Genel Kurulu 20 Ekim 2012 tarihinde Ankara Sürmeli Otel’de otelde yapıldı. 128 delegenin katılımıyla yapılan Genel Kurul’da Vedat Akgün tekrar Federasyon başkanlığına seçildi. Kulübümüzün eski yönetim kurulu üyelerinden ve sporcularından Divan Kurulu Üyesi Mehmet Bilen de yeni federasyonun yönetim kurulunda yer aldı.

Vedat Akgün başkanlığındaki Sutopu Federasyonu’nun yeni Yönetim Kurulu aşağıdaki isimlerden oluşuyor:
Prof. Dr. Celal Reka Alpar, Ahmet Hacısoylu, Ziya Bora, Hasan Bozkurter, Zafer Çakırgil, Raci Çabuk, Argir Liaje, Ali Gülleri, Mehmet Tevfik Bilen, Faruk Erbağcı, Hayrettin Özbağkıran, M. Kamuran Tümer, Fikret Ekici.

——————————————————————-

YELKEN

Teşekkür Plaketi

Galatasaray Kalamış Tesisleri’nde 27 Eylül 2012’de düzenlenen törenle, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ve kızı İpek Kıraç’ın katkılarıyla Sirena Marine firmasına özel olarak yaptırılan Azuree 33 adlı tekne, Yelken şubemize hediye edilmişti. Tekneye, İpek 1 adı verildi.

Galatasaray Spor Kulübü’nün Ekim Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısında Yelken Şubemize hediye edilen Azuree 33 model yelkenli tekne dolayısıyla Sayın İpek Kıraç’a teşekkür plaketi verildi. İpek Kıraç’ın yurt dışında olması sebebiyle Sirena Marine şirketinin Genel Müdürü Levent Gür’e Divan Başkanı İrfan Aktar tarafından teşekkür plaketi verildi.

———————————————————–

Optimist Laser Türkiye Şampiyonası Yapıldı

Yelken Federasyonu 2012 faaliyet programında bulunan Optimist Laser Türkiye Şampiyonası yarışları 10 – 14 Ekim 2012 tarihleri arasında Çeşme/İzmir’de Çeşme Yelken İhtisas Kulübünün ev sahipliğinde gerçekleşti.

Yarışlara Optimist sınıfında 18 il 41 kulüpten toplam 223 optimistçi, Laser 4.7 sınıfında 16 il 32 kulüpten 74 Laser sporcusu katıldı.

Kulübümüz bu yarışlara 2 antrenör 8 Optimistçi ve 5 Laser sporcusu ile iştirak etti.

Yarışlar sonucunda 21 yıl önce 1993 yılında sporcumuz Alp Alpagut’un Optimist sınıfında almış olduğu Türkiye üçüncülüğünden sonra genç sporcumuz 1998 doğumlu Haluk Çalın Optimist’te Türkiye ikincisi olma başarısını gösterdi.

Laser 4.7 sınıfında yarışan 1997 doğumlu sporcumuz Mehmet Duran Dinç de Laser 4.7 Juniorlarda Türkiye Şampiyonu, genel klasmanda da Türkiye yedincisi oldu.

Bu sonuçlarla beraber yelken takımımız 2012 yılı içerisinde katıldığı Türkiye şampiyonalarında tüm sınıflarda ilk üçte yer alarak, RSX sınıfında Balkan Şampiyonu ve 420 sınıflarında Balkan üçüncüsü olmayı başardı.

Yarışlarda göstermiş oldukları başarılardan dolayı sporcularımızı, Baş Antrenörümüz İsmail Uzunlar ve Optimist sınıf Antrenörümüz Tuğkan Kandemir’i tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

————————————————————————-

YÜZME

Rijeka / Hırvatistan Uluslar Arası Yüzme Yarışlarından 9 Altın Madalya

Fransa’nın Font Romeu kentinde 3 haftalık yükselti kampı sonrası Avrupa ve Dünya Kısa Kulvar Şampiyonaları’na hazırlık niteliği taşıyan Rijeka’da 27-28 Ekim 2012 tarihlerinde yapılan ilk şampiyonada milli takımın çoğunluğunu oluşturan ekibimiz sporcuları aşağıdaki dereceleri aldılar.

1.gün akşam final sonuçları:

Kemal Arda Gürdal 100 Serbest 50,02 (1.)

400 Serbest 3.58,22 (1.)

Doğa Çelik 100 Serbest 50,71 (4.)

Ömer Aslanoğlu 50 Kurbağalama 28,94 (7.)

200 Kurbağalama 2.28,85 (9.)

Dilara Buse Günaydın 100 Kurbağalama 1.08,67 (1.)

İskender Baslakov 100 Sırtüstü 53,10 (1.)

50 Kelebek 24,59 (2.)

Güven Duvan 100 Sırtüstü 55,20 (3.)

Ceren Dilek 200 Karışık 2.24,44 (8.)

100 Kurbağalama 1.11,56 (5.)

Nilüfer Kuru 50 Serbest 26,48 (7.)

2. gün akşam final sonuçları 

Dilara Buse Günaydın 200 Kurbağalama 2.25,85 (1.) YTR

Nilüfer Kuru 100 Serbest 58,14 (7.)

Kemal Arda Gürdal 200 Serbest 1.49,43 (1.)

50 Serbest 22,57 (1.)

Doğa Çelik 200 Serbest 1.51,61 (2.)

50 Serbest 23,74 (10.)

200 Sırtüstü 2.03,86 (3.)

Ceren Dilek 50 Kurbağalama 32,72 (1.)

100 Karışık 1.04,69 (5.)

Ömer Aslanoğlu 100 Kurbağalama 1.03,26 (5.)

İskender Baslakov 50 Sırtüstü 24,75 (1.)

50 Serbest 23,05 (5.)

Güven Duvan 50 Sırtüstü 25,67 (5:)

İki gün süren yarışlar neticesinde milli takımda yüzen sarı kırmızılı yüzücülerimiz ülkemize toplamda 9 Altın, 2 Gümüş, 2 Bronz madalya kazandırdı. Türk Milli takımı olarak toplam olarak 12 altın madalya, 7 gümüş madalya ve 7 bronz madalya kazandık.

Sporcularımızı ve Antrenörümüz Dejan Pejinovic’i kutlar başarılarının devamını dileriz.

————————————————————————-

Başkan Ünal Aysal’dan Yüzme Şubemize Ziyaret

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal 5 Ekim 2012 Cuma günü yüzme şubemizi ziyaret etti.

Yönetim Kurulu Üyesi Semih Haznedaroğlu ve Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar ile Galatasaray Ergun Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzumuza ziyarete gelen Başkan Ünal Aysal tesislerimizi gezerek Yüzme Şube Koordinatörümüz Yılmaz Özüak ile bilgi alışverişinde bulundu.

———————————–

Ergun Gürsoy’dan Yüzücülerimize Sezon Açılışı Yemeği

Yönetim kurulu eski üyelerimizden Ergun Gürsoy yüzme A Takımı sporcularımıza sezon açılışı sebebiyle yemek düzenledi.

Organizasyonda geçen sezon Türkiye rekoru kıran sporcularımıza ödül veren Ergun Gürsoy geçtiğimiz sezon sonu yüzmeyi bırakan büyük takım kaptanımız Nazlı Uzman’a da başarı plaketi verdi.

——————————————————————–

Ekim Ayı Divan Kurulu Toplantısında Yüzme Şubesine Başarı Beratları verildi.

Galatasaray Spor Kulübü’nün Ekim Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı 10 Ekim 2012 Çarşamba günü yapıldı. 12 -15 Temmuz 2012 tarihinde yapılan Türkiye Yaz Yüzme Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu olan Yüzme takımımızın yönetici, antrenör ve sporcularına Başkan Ünal Aysal, Divan Başkanı İrfan Aktar, İkinci Başkan Ali Dürüst, Su Sporlarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Semih Haznedaroğlu tarafından Divan Başarı Beratı verildi. Ayrıca yüzme şubesine yaptığı katkılardan dolayı kulüp eski yöneticilerinden Ergun Gürsoy’a Başkan Ünal Aysal tarafından teşekkür plaketi takdim edildi.

Ergun Gürsoy, Başkan Ünal Aysal’dan plaketini alırken

Yüzme Şubesi Koordinatörü Yılmaz Özüak, Başkan Ünal Aysal’dan plaketini alırken

Genç Takım Antrenörü Hakan Kiper, Başkan Ünal Aysal’dan plaketini alırken

Yıldız Takım Antrenörü Memduha Denizer, Başkan Ünal Aysal’dan plaketini alırken

İlayda Başar, Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar’dan plaketini alırken,

Alpkan Örnek, İkinci Başkan Ali Dürüst’ten plaketini alırken

Mehmet Aksel Aytaç, Su Sporlarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Semih Haznedaroğlu’ndan plaketini alırken.

——————————————————————-

İstanbul 9-10 Yaş Yüzme Klasman Belirleme Yarışları Yapıldı

İstanbul İl Yüzme Temsilciliği tarafından düzenlenen Klasman Belirleme Yarışları İstanbul’un iki farklı havuzunda yapıldı. Anadolu yakasındaki kulüpler Kartal Yakacık Yüzme Havuzu’nda, Avrupa yakasındaki kulüpler Sultanbeyli Yüzme Havuzu’nda yarıştılar.

13-14 Ekim 2012 tarihlerinde gerçekleştirilen 9-10 Yaş (2003-2004 doğumlu bayan-erkek) sporcuların Kartal Yakacık’taki yarışlarına kulübümüz 39 sporcu ile katıldı.


Toplam 150 sporcunun katıldığı yarışlarda yüzücülerimiz 7 Birincilik, 9 İkincilik ve 10 Üçüncülük kazandılar.

Sporcularımızı ve Antrenörlerini kutlar başarılarının devamını dileriz.

Sporcularımızın aldıkları dereceler:

Adı Soyadı D. Tarihi Mesafe Sıra
ARCA NAMLISARAÇ 2004 50 MT SERBEST 1
AHMET ÖZER 2004 50 MT SERBEST 2
ARCA NAMLISARAÇ 2004 50 MT SIRT 3
ELİF SU MERMERTAŞ 2004 50 MT SIRT 2
GÖRKEM GÜRPINAR 2004 50 MT KURBAĞA 2
EZGİ TARMUR 2004 50 MT KELEBEK 3
EZGİ TARMUR 2004 100 MT KARIŞIK 3
GÖRKEM GÜRPINAR 2004 100 MT KARIŞIK 2
BERFİN KARABEY 2003 50 MT SERBEST 2
DURU SU BEKTAŞ 2003 50 MT SERBEST 3
EFE BAŞAR 2003 50 MT SERBEST 1
EGE BARTU ALTUNTAŞ 2003 50 MT SERBEST 3
EFE BAŞAR 2003 100 MT SERBEST 1
EFE BAŞAR 2003 100 MT KURBAĞA 1
YAREN KARABEY 2003 50 MT KURBAĞA 2
AYMİRA SEZGİN 2003 50 MT SIRT 3
GÖKTUĞ ÇETİNER 2003 50 MT SIRT 3
EFE BAŞAR 2003 50 MT KELEBEK 1
EGE GÜLCE 2003 50 MT KELEBEK 3
BERFİN KARABEY 2003 50 MT KELEBEK 1
YAREN KARABEY 2003 100 MT KURBAĞA 2
SELEN KURT 2003 100 MT KURBAĞA 3
BERFİN KARABEY 2003 50 MT SERBEST 2
DURU SU BEKTAŞ 2003 50 MT SERBEST 3
YAREN KARABEY 2003 200 MT KARIŞIK 2
EFE BAŞAR 2003 200 MT KARIŞIK 1

——————————————————

Türkiye Yüzme Federasyonu 3. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

17 Ekim 2012 tarihinde Türkiye Yüzme Federasyonu’nun Ankara Bilkent Otel’de gerçekleştirilen 3. Olağan Genel Kurulu’nda, mevcut Başkan Ahmet Bozdoğan, 147 delegenin geçerli oyunu alarak 4 yıl daha Yüzme Federasyonu Başkanı oldu. Kongrede diğer aday Akın Vural ise 78 geçerli oy aldı.

Başkan Ahmet Bozdoğan Galatasaray Spor Kulübü Kongre Üyesi ve eski bir sporcumuzdur. Aynı şekilde yönetime seçilen Nilüfer Sanvar da GS Kongre Üyesi ve eski bir sporcumuzdur.

Yönetim Kurulu Asil Listesi aşağıdaki gibidir:

Cem Görgül, Ozan Bozdoğan, Haşim Onat Yıldırım, Nevzat Mutlutürk, Niliüfer Sanvar, Sultan Acuner, Ahmet Uzun, Heves Bozbağ, Ali Baş, Haluk Canatar, Salih Başparmak, Engin Kater, Argir Liaje, Mete Gürel.

—————————————————–

20. Alanya Uluslararası Yüzme Maratonu Yapıldı

09.10.2012 tarihinde gerçekleştirilen 20. Alanya Uluslararası Yüzme Maratonu, 10 ülkeden rekor sayıda (174) sporcunun katılımıyla, sekiz kategoride yapıldı. 5 kilometrelik maratonun iki kategorisinde sporcularımız birincilik kürsüsüne çıktılar.

Damlataş Kleopatra Plajı’nda başlayan yarışma, Alanya Kalesi’nin etrafında oluşturulan 5 kilometrelik parkurda yüzülerek, Galip Dere Plajı’nda tamamlandı. Sporcular elit erkekler, elit bayanlar, 40 yaş üzeri erkek ve bayanlar, 45 yaş üzeri erkek, 50 yaş üzeri erkek, 55 yaş üzeri erkek ve 60 yaş üzeri erkek olmak üzere sekiz kategoride yarıştılar.

Yüzme maratonunun, dört kategorisinde Türk, üç kategorisinde Rus ve bir kategorisinde ise Polonya’lı sporcular birincilik kürsüsüne çıktılar.

Yarışmayı tamamlayan 169 sporcu arasında, 4 erkek ve 1 kadın sporcu ile yer alan takımımız; 2 altın madalya kazandı.

50-54 yaş erkekler kategorisinde Süreyya Ahmet Kip 1.22.03.5 ile; 60 yaş üzeri erkekler kategorisinde ise Şadi Kamil Kaya 1: 29.18.6 ile birinci olarak altın madalya kazandılar.

55-59 yaş erkekler kategorisinde Harun Güran (1:32:04.8) dördüncü;

+40 yaş kadınlar kategorisinde Pelin Çelik (2:24:55.4) beşinci;

+60 yaş kategorisinde Melih Terazi (2:10:35.5) dokuzunculuğu elde ettiler.

20. Alanya Uluslararası Yüzme Maratonu’nda elit erkeklerde Polonyalı sporcu Adam Glogowski (1:00:19:3), bayanlarda ise Rus İrina Abysova (1:04:52:7) birinci oldular.

———————————————–

Yüzme Milli Takımı yarışma programı:

Yüzme Milli Takımı 8-11 Kasım 2012 tarihlerinde Sırbistan 2012 Grand Prix Uluslararası Yüzme Müsabakaları’na katılacak. Kadroda kulübümüz sporcularından Kemal Arda Gürdal, Doğa Çelik, Ömer Aslanoğlu, Güven Duvan, Ceren Dilek, Elif Nur Nas, Nilüfer Kuru, Nezir Karap, Melisa Akarsu, Kaan Türker Ayar, Alpkan Örnek, Abdul Halim Lafçı ve Almira Tanrıkulu bulunmakta. Ayrıca Teknik Direktörümüz Dejan Pejinovic ve Antrenörümüz Fatih Kurt sporcularımıza eşlik edeceklerdir.

9-11 Kasım 2012 tarihlerinde Viyana / Avusturya’da yapılacak olan Uluslararası Yüzme Müsabakaları’na kulübümüz sporcularından Dilara Buse Günaydın, İskender Baslakov, Timur Dellaloğlu katılacaklardır. Ayrıca Antrenörümüz Metin Yüzgüleç sporcularımıza eşlik edecektir.

Sporcularımıza ve Antrenörlerine başarılar diliyoruz.

———————————————————–

Kalamış Yüzme Havuzu

Kalamış Havuzu Ekim 2012 son durumu.

——————————————————–

 

Bayram Kutlaması

Galatasaray Spor Kulübü Susporları Kadrosu olarak tüm Galatasaraylıların geçmiş Kurban Bayramını ve Cumhuriyet Bayramını kutlar, birlik, beraberlik içinde nice sağlıklı, başarılar dolu bayramlar dileriz.

 ——————————————————————-

Divan Kurulu toplantıları Arşivi Hizmetinizde

2012 yılında yapılan tüm Divan Toplantıları Tutanaklarını aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz:

http://gsdivankurulu.wordpress.com/

—————————————————————————-

Eski Susporları Bültenleri için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz:

http://gssusporlari.wordpress.com/

———————————————————————–

NOT: Bu Bültenleri almak istemiyorsanız susporlari@galatasaray.org adresine konu bölümüne NO yazılı bir boş mail atmanız yeterlidir.
Celal Gürsoy

SU SPORLARI İLETİŞİM KOORDİNATÖRÜ

=======================================================

Reklam